Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
4°C
1°C
JUTRI
8°C
3°C

36. Pod mengeško marelo z Magnificom

V soboto, 15. februarja, bo ob 19. uri v Kulturnem domu Mengeš tradicionalna narodno-zabavna prireditev Pod mengeško marelo, tokrat v bolj "zabavni" izvedbi. Mengeška godba pod vodstvom kapelnika Dimitrija Ledererja bo kot glavnega oziroma osrednjega gosta, s katerim bo tudi zaigrala nekaj njegovih največjih uspešnic, v Mengeš pripeljala vedno aktualnega Magnifica, ki je za božič napolnil celo dvorano Stožice.

Z Mengeško godbo bodo nastopili še Ansambel Kerlci, aktualni zmagovalci natečaja Volkswagen špila. V ansamblu igrata tudi mengeška godbenika, in sicer brata Škrlep. Nastopili bodo tudi Stopar trio iz Loke, bratska naveza, ki spremlja mengeške folklornike, navdušujejo pa tudi po vsej Sloveniji. Mengeškemu občinstvu bodo prvič zaigrali Skorband, izkušeni mladi glasbeniki iz Velenja in okolice, med njimi pa je tudi član Mengeške godbe. Devet fantov in dekle, ki nastopajo že skoraj v bigbandovski zasedbi, imajo izjemno širok glasbeni repertoar, ki zadovolji številne glasbene okuse. Na »Mareli« bodo pod vodstvom Janeza Pera zaigrali tudi Veterani Mengeške godbe, ki letos obeležujejo že 20. obletnico delovanja. Mengeška godba ne bi bila Mengeška godba, če ne bi poskrbela tudi za številna presenečenja in seveda vložek humorja. Vstopnice bodo od 3. februarja dalje na voljo v Melodiji Mengeš (Trdinov trg 4D, Mengeš). Vljudno vabljeni, da letošnjo »Marelo«, ki bo edinstvena tako kot vsako leto, doživimo skupaj!

 

Besedilo: Maja Keržič

Foto: Jože Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi