Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
21°C
8°C
JUTRI
15°C
9°C

100 let gospe Vide

Prav na današnji dan, 18. novembra 1920, se je pred 100 leti v Celju rodila naša stanovalka gospa Vida. Gospa je z veseljem poučevala slovenski, nemški in srbohrvaški jezik. Z izjemno mirnostjo je sprejemala vse, kar je s seboj prineslo življenje. S to mirnostjo je dočakala tudi svojih sto let.

Veliko veselje gospe predstavljajo trije otroci, številni vnuki in pravnuki, o katerih z navdušenjem pripoveduje. Poleg pedagoškega dela ji je veliko veselja prineslo ukvarjanje s športom. Z veseljem je hodila po hribih, občudovala naravo in bila navdušena nad plavanjem še v visoki starosti. Danes v domu rada pove, da je v Domu svete Katarine, da se ima dobro in da je nič ne boli.

Želimo ji, da bi ji zdravje še naprej služilo in da bi se med nami dobro počutila. Vse najboljše!

 

Besedilo: Klemen Jerinc
Foto: Boštjan Košir

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi