Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
4°C
-1°C
NED.
1°C
-5°C
5079

10. Ex tempore Sladka Istra

Mednarodni festival sladic in sladkih izdelkov »Sladka Istra« je največja tovrstna prireditev v Sloveniji, strokovno pomembnejši del festivala pa so trije sladki natečaji. Del prireditve Sladka Istra je tudi že tradicionalni Ex tempore, ki poteka zadnji vikend v septembru na ulicah našega največjega pristaniškega mesta v Kopru. Slikanja na prostem so se udeležile tri mlajše predstavnice Likovnega društva Mengeš Martina Kozamernik, Špela Magister in Emanuela Rodica.

Bilo je sončno, morsko vzdušje z malo burje, živahno dogajanje na vseh ulicah mesta je privabljalo množice. Marsikoga je sladki del malo zapeljal v pregrehe … Na platnih pa so kljub temu nastajale umetnine. Martina Kozamernik se je lotila slikanja jadrnic, Špela Magister je »Divjo modrino« prelila na platno, Emanuela Rodica pa je upodobila »Morskega konjička«.

 

Besedilo: Binca Lomšek

Foto: Likovno društvo Mengeš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!