Logo MojaObčina.si

Mengeš

DANES
14°C
2°C
JUTRI
4°C
-6°C

32. tradicionalni TRIM POHOD RAŠICA 2018

3010
Organizator: PD JANEZ TRDINA MENGEŠ
TRADICIONALNI POHOD:
START: 7. – 9. URE PRED PLANINSKIM DRUŠTVOM 
CILJ: MENGEŠKA KOČA, DO 13. URE

OPIS POTI TRIM POHOD RAŠICA 
Tradicionalni 32.Trim pohod Rašica, ki ga vsako leto organizira PD Janez Trdina Mengeš, poteka prvo soboto po Veliki noči. Letos bo pohod v soboto, 7. aprila 2018, start med 7. in 9. uro, izpred društvenih prostorov za mengeško občinsko stavbo, oz. Špas teatrom, s prejemom vpisne knjižice. Startnine ni. Pot je lahka, lahko sledljiva, hoje je za 4-5 ur. Start je v Mengšu, 1. kontrolna točka je pri gostilni Ručigaj na Spodnjem Dobenu, 2. kontrolna točka je pri rašiškem stolpu na Vrhu Staneta Kosca, 3. kontrolna točka je na grebenski poti med Rašico in Mengeško kočo, cilj je na Mengeški koči na Gobavici. Pohod poteka skozi drevored ob potoku Pšata, mimo teniških igrišč in centra Harmonija (Linhartova cesta), pot nadaljujemo po ulici Muljava in v križišču zavijemo desno na Rašiško ulico. Pot nas pripelje do bajerja na levi, mi nadaljujemo do smerne oznake s puščico, ki nas usmeri v levo. Po 200 m hoje pridemo na makadamsko cesto in zavijemo desno v smeri table za Rašico. Do tu hodimo po ravnem, sedaj se pričenja cesta rahlo vzpenjati in sicer do odcepa za Dobeno, kjer skrenemo levo, se spustimo mimo hiš in v vasi pri gostilni Ručigaj dobimo prvi kontrolni žig. Sledi vzpon na Zgornje Dobeno mimo Dobenskega hrama in gostilne Blaž na Rašico, kjer nas pri stolpu čaka drugi kontrolni žig. Pot nadaljujemo v smeri Mengeške koče po grebenu, kjer po dobri uri hoje dobite tretji kontrolni žig. Od Rašice do tu, se pot večji del spušča, v nadaljevanju sledi razgibana gozdna pot, ki se spušča in dviga, vse do cilja na Mengeški koči, kjer vas na cilju pričakujemo do 13. ure, z brezplačnim čajem in malico. 

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!