Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo padavine povsod ponehale. Proti jutru se bo od severa začelo jasniti, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do 20 °C.
16°C | 27°C
četrtek, 16.08.2018
15°C | 29°C
petek, 17.08.2018
15°C | 31°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Zimsko vzdrževanje cest v Občini Lukovica


OBČINSKE

| |
31.12.2014      20:04
A A

Zimsko vzdrževanje cest v Občini Lukovica


Želimo vas ponovno spomniti in opisati program zimskega vzdrževanja cest v zimskih razmerah.


Deli:

V skladu s predpisi so naše ceste opredeljene po prednostnih razredih za vzdrževanje v zimskih razmerah. Pomembnejše lokalne ceste, na katerih se mora zagotoviti prevoznost med 5. in 22. uro, so ceste, po katerih poteka promet med deli cest v občini oziroma med občinami in po njih poteka tudi avtobusni in šolski prevoz; na teh cestah so možni zastoji do dveh ur. Ostale lokalne ceste naj bi bile prevozne med 7. in 22. uro. Tudi tu so ravno tako možni krajši zastoji. Javne poti, deli cest, ki potekajo po obrobju naselij so v nižji kategoriji, zato so možni zastoji do enega dne. Med 22. in 5. uro so možni zastoji oziroma so ceste prevozne z zimsko opremo.

Na zgoraj podana pravila se v naši občini plužijo ceste glede na potrebe in prioritete. Na vseh cestah je dovoljeno do 15 cm snega, saj je do te mere možen promet z uporabo zimske opreme na vozilu. S posipanjem se začne ob vsaki poledici ali začetku sneženja, ko se sneg začne oprijemati cestišča oziroma po izvedenem pluženju. Zaradi boljše obveščenosti in varnejše vožnje na nevarnejših delih cest lahko postavimo opozorilne znake, s katerimi so vozniki še dodatno obveščeni o razmerah na cesti. Upravljavci vzdrževanja zimske službe v naši občini opravljajo to nalogo v skladu s predpisi oziroma boljše.

Izvajalci zimske službe (pluženje cest) so pretežno dosedanji izvajalci, to so kooperanti – kmetje, s katerimi je bilo v letošnjem letu sklenjeno pogodbeno razmerje za obdobje zimskih sezon 2014 – 2019. Za posipavanje cest na vzhodnem delu občine (od Krašnje do Trojan) ter delno pluženje cest je bilo na javnem razpisu za zimsko vzdrževanje občinskih cest za obdobje zimskih sezon 2014 - 2019 kot najugodnejše izbrano podjetje GRASTO d. o. o.

Razumeti je potrebno, da je nemogoče ceste v času zimskih razmer, za katere skrbi Občina Lukovica, očistiti vse naenkrat. Te so lahko splužene v nekaj urah. Zmogljivosti strojev in voznikov je optimizirano glede na potrebe in možnosti oziroma razpoložljivo število strojev in voznikov. Dovoz k stanovanjskim, gospodarskim in ostalim objektom čistijo lastniki sami. Odlaganje snega z zasebnih na javne površine ni dovoljeno. Vsak udeleženec v prometu je dolžan skrbeti za svojo lastno varnost in za varnost vseh drugih udeležencev v prometu. Bodimo strpni. Kot pešci ali kolesarji poskrbimo, da bomo na cesti kar najbolj vidni, kot vozniki pa prilagodimo hitrost vremenskim in drugim razmeram, predvsem pa se na pot odpravimo pravočasno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 24.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo