Logo MojaObčina.si
JUTRI
19°C
7°C
SOB.
17°C
9°C
1841

Pravilno ločevanje odpadkov – poučno za vse generacije

V organizaciji KUD Fran Maselj Podlimbarski, učencev 2. razreda Podružnične šole Krašnja in podjetja Prodnik d.o.o. je v torek 24. januarja v Društvenem domu v Krašnji potekalo srečanje z naslovom Pravilno ločevanje odpadkov. V uvodu je številne obiskovalce in nastopajoče pozdravila predsednica društva Romana Močnik Žavbi in v nagovoru izrazila zadovoljstvo nad udeležbo na dogodku, še posebej zato, ker so bili udeleženci predstavniki vseh generacij, od najmlajših do dedkov in babic.

Za začetek so nastopili učenci drugega razreda POŠ Krašnja, ki so nam v kratki igrani zgodbi prikazali, kako skrbeti za okolje in pravilno razvrščati različne vrste odpadkov. Najmlajši so bili navdušeni tudi nad risanko, ki jih je v svoji vsebini in tudi vse obiskovalce podučila o pravilnem ločevanju odpadkov. Za malo bolj odrasle glave je nekaj dejstev o pravilnem in napačnem sortiranju odpadkov navrgla predstavnica podjetja Prodnik Tadeja Jenčič. Vse skupaj pa je na koncu popestrila še maskota Grini s pomočjo katerega smo uspešno rešili kviz o pravilnem razvrščanju odpadkov. Grini in tudi vsi ostali smo se lahko prepričali, da že otroci, majhni in malo manj majhni, dobro vedo v katerega od zabojnikov odložiti določeno vrsto odpadkov. Vsi otroci so od Grinija v zahvalo prejeli simbolično darilo. Srečanje je bilo zanimivo in poučno za vse obiskovalce in verjetno je vsakdo izvedel o tej temi še kaj novega. Prav gotovo pa je nam starejšim to srečanje dalo misliti tudi o tem, kaj lahko storimo, da bi prispevali k zmanjšanju količin odpadkov. Otroci, ki danes že vedo kako se tej stvari streže, nam bodo zagotovo hvaležni.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi