Logo MojaObčina.si

Luče

DANES
35°C
16°C
JUTRI
31°C
17°C
1541

Tradicionalna prireditev »52. LUČKI DAN« / 5.–14. avgust 2022

Luče bodo tudi letos postale prizorišče tradicionalnega, že »52. LUČKEGA DNE«, ki že vrsto let v mesecu avgustu privablja obiskovalce od blizu in daleč. Vsebinsko raznolika večdnevna prireditev se bo odvijala med 5. in 14. avgustom 2022 na več lokacijah v kraju in okolici. Pester program dogodkov za vse generacije pripravlja Občina Luče skupaj z mnogimi društvi in drugimi sodelujočimi.

Namen LUČKEGA DNE je v prvi vrsti ohranjanje kulturne in etnološke dediščine kraja, obujanje starih običajev in navad ter predstavitev domačih društev, pridelovalcev in ustvarjalcev. Občina Luče v okviru Lučkega dne praznuje tudi svoj občinski praznik, ki ga vsako leto obeležimo s slovesnostjo in podelitvijo občinskih priznanj.

Podroben program prireditve najdete v priponki.

Vstop je prost!


Prijazno vabljeni!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi