ŠPORTNO DRUŠTVO BARON LOGATEC IZPELJALO VSA NAČRTOVANA TEKMOVANJA

V programu, ki je bil načrtovan v okviru praznovanja občinskega praznika Občine Logatec je Športno društvo BARON izvedlo vsa načrtovana tekmovanja.
V petek, 21. septembra 2018, je šahovska sekcija ŠD BARON izpeljala šahovski hitropotezni turnir za posameznike, po dvokrožnem sistemu, v absolutni in upokojenski konkurenci. Turnir je bil izveden v Narodnem domu v Logatcu.

Rezultati:

»ABSOLUTNA KONKURENCA«

Brez izgubljene partije je zmagal  Toni Račnik.

3.mesto: Anton Kavčič.

V soboto, 22. septembra 2018, pa so člani Športnega društva BARON Logatec uspešno izvedli tradicionalni turnir v prstometu za dvojice »LOGATEC OPEN« in za »NOTRANJSKI POKAL«. Turnir je bil zaradi slabega vremena prestavljen iz športnega igrišča pred KS TABOR, Gorenji Logatec, v športno dvorano GRC ZAPOLJE. Turnirja se je udeležilo 14 dvojic iz Ljubljanske, Gorenjske in Notranjske regije.

Otvoritve turnirja se je udeležil tudi župan g. Berto Menard. V svojem nagovoru je poudaril pomembnost aktivnega delovanja društev na športnem področju, kar tudi občina na podlagi razpisov za finančna sredstva in z razpoložljivostjo športnih objektov podpira. Pohvalil vzorno delovanje ŠD Baron in organizatorje turnirja. Udeležencem je zaželel športne boje in »dober met«.

Rezultati »LOGATEC OPEN«

Iz predtekmovanja je 12 dvojic nadaljevalo po sistemu izločanja. Tri ekipe so se uvrstile v superfinale in med seboj v razburljivih dvobojih razdelila prva 3 mesta. Četrto mesto je dosegel najboljši četrtfinalist.

1.mesto: ABANKA I        (Zlatko Gicič, Jani Klevže),

2.mesto: ROKCE              (Franci Globočnik, Anton Borovnica)

3.mesto: PROGA I           (Zoran Žnidaršič, Gregor Vencelberger) in

4.mesto: ABANKA II       (Darko Kočnin, Jože Žalik)

Rezultati »NOTRANJSKI POKAL«

Iz predtekmovanja je 8 dvojic nadaljevalo po sistemu izločanja do finala.

1.mesto: VINEBINE        (Vinko Slabe, Benjamin Blaško),

2.mesto: SONČEK           (Klavdij Langenvalter, Sašo Brenčič),

3.mesto: PANTERJA       (Vinko Petrovčič, Janko Repenšek) in

4.mesto: LUZERJA           (Zdravko Nagode, Marta Rudolf).

4.mesto: Marta Rudolf

V sredo, 26. septembra 2018, je Športno društvo BARON organiziralo še prijateljski turnir v balinanju na Bšd BALINČEK Logatec. Udeležilo se ga je 6 moških in 5 ženskih ekip.