Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
32°C
18°C
JUTRI
31°C
18°C
5466

V Hotedršici pestro dogajanje ob Tednu otroka - sodelovanje otrok iz Repna in Hotedršice


Poln osrednji trg pred cerkvijo v Hotedršici je v torek, 8. oktobra, naznanjal, da se bo tam nekaj krasnega zgodilo. 
In res je bilo krasno. V tednu otroka so namreč otroke Podružnične osnovne šole Hotedršica prišli obiskati njihovi osnovnošolski prijatelji iz naše pobratene Občine Repentabor. Skupaj so spoznavali ter se navduševali nad slovensko kulturno dediščino. Nekateri so tako prvič videli mlin na vodo, ki stoji nad breznom ter stopili v še delujočo črno kuhinjo.

Kulturni program, ki so ga izjemno zavzeto in družno pripravili otroci šole in vrtca v Hotedršici skupaj z učiteljicami ter vzgojiteljicami je zaznamovala tudi predaja dveh knjigobežnic svojemu namenu. Prvo boste opazili v hodu v šolo, druga pa stoji prav na samem osrednjem trgu Hoterdšice. Otroci so tako skupaj z občinskim svetnikom Petrom Antičevičem napolnili knjigobežnico s knjigami, ki jih je v ta namen darovala Občina Logatec; ta je tudi finančno podprla samo izpeljavo projekta. Zbrane so v nadaljevanju pozdravili ravnatljica OŠ Tabor Logatec Miša Stržinar, direktor Knjižnice Logatec Marko Zupanc in predstavnik učiteljskega zbora OŠ Repentabor Pavel Križman. Občinski svetnik Boris Hodnik pa je posebaj pozdravil učiteljski zbor OŠ Repentabor in jim izročil priložnostni spominek. 

Otroci in učitelji so se razšli z nasmejanimi obrazi ter obljubo, da se naslednjič snidejo v Repentabru.

Občina Logatec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi