V torek, 2. junija 2026, je v Večnamenski športni dvorani potekal tradicionalni Slavnostni zaključni koncert Glasbene šole Logatec. Dogodek je tudi letos združil mlade glasbenike, plesalce, njihove mentorje, starše in številne obiskovalce ter ponudil priložnost za pregled dosežkov minulega šolskega leta. Poseben poudarek večera je bila podelitev županovih petic najuspešnejšim učenkam in učencem šole.
Zbrane je na začetku nagovoril župan Berto Menard, ki je v svojem govoru poudaril pomembno vlogo kulture v lokalnem okolju. Izpostavil je glasbo kot univerzalni jezik, ki povezuje ljudi ne glede na starost, interese ali življenjske poti. Mladim ustvarjalcem je iskreno čestital za njihov trud, vztrajnost in predanost, staršem ter mentorjem pa se je zahvalil za podporo, spodbudo in pomembno vlogo pri razvijanju mladih talentov.
Vrhunec večera je bila podelitev županovih petic učenkam in učencem, ki so v času šolanja dosegali najvišje uspehe ter izstopali s svojo marljivostjo, vztrajnostjo in umetniškimi dosežki. Prejemniki županovih petic so:
- Filip Dečko (fagot)
- Nela Končar (flavta in balet)
- Jan Kozlevčar (pozavna)
- Jerca Prezelj (flavta)
- Jakob Šantavec (tolkala)
- Julija Šimenc (violončelo)
- Gašper Tomazin (trobenta)
- Luka Verč (kitara)
- Neža Malavašič (balet)
- Kaja Šolič (balet)
- Tia de Gleria (harfa)
Obiskovalci so skozi celoten večer uživali v raznolikem in kakovostnem programu, ki so ga pripravili solisti ter različne šolske zasedbe. Uvod v koncert je s svojimi ubranim petjem oblikoval Mladinski pevski zbor Glasbene šole Logatec, za ritmično popestritev pa je poskrbel odlično uigrani Big band Glasbene šole Logatec.
Svoje znanje, muzikalnost in občutek za skupno ustvarjanje so predstavile tudi številne komorne zasedbe ter solisti na različnih instrumentih – od godal in pihal do tolkal in brenkal. Program je tako ponudil vpogled v bogato ustvarjalnost in širok spekter glasbenega izobraževanja, ki ga šola uspešno razvija.
Mogočen zaključek večera sta pripravila Kitarski orkester in Pihalni orkester Glasbene šole Logatec. Z energičnimi izvedbami filmskih uspešnic in brezčasnih klasičnih melodij sta navdušila občinstvo ter poskrbela za nepozaben sklep letošnjega šolskega leta.
Vsem prejemnikom županovih petic, nastopajočim ter njihovim mentorjem iskreno čestitamo za dosežene uspehe in jim želimo veliko ustvarjalnega navdiha, veselja do glasbe ter uspešno nadaljnjo umetniško pot.
Občina Logatec





