Logo MojaObčina.si

Logatec

JUTRI
27°C
15°C
SRE.
24°C
13°C
6595

Prostofer - brezplačni prevoz za občane

Prostofer je namenjen vsem tistim starejšim, ki ne vozijo sami, nimajo sorodnikov in imajo nižje mesečne dohodke, pa tudi slabše povezave z javnimi prevoznimi sredstvi. Prostofer jim omogoča lažjo dostopnost do Zdravstvenega doma Logatec, Upravnega centra Logatec, banke in drugih javnih ustanov, trgovinskih centrov ipd.

Uporabnik, ki potrebuje prevoz, naj pokliče na brezplačno številko 080 10 10. V komunikacijskem centru se zabeležijo njegovi podatki in lokacija prevoza. Po najavi prevoza klicni center obvesti prostovoljnega voznika o prevozu in to sporoči uporabniku, za katerega se opravi prevoz. Vozilo je zagotovljeno s strani Občine Logatec, prav tako je poskrbljeno za zavarovanje tako voznika kot tudi sopotnikov.

V letu 2021 je bilo opravljenih 221 prevozov, ki jih opravlja 15 prostovoljcev.

Projekt Prostofer, ki ga v celoti financira Občina Logatec se iskreno zahvaljuje vsem voznikom, ki s svojim prostovoljnim delom pomagajo občanom Logatca.

Občina Logatec in Prostofer, Zlata mrežaVšečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi