Logo MojaObčina.si

Logatec

DANES
15°C
3°C
JUTRI
8°C
0°C
3397

Občina Logatec med finalistkami za nagrado Zlati kamen 2021.

V ožjem izboru za jubilejni deseti Zlati kamen je osem občin.
Rdeča nit letošnjega jubilejnega izbora Zlati kamen je soustvarjanje, zmožnost občin za sodelovanje. To sodelovanje zajema različne razsežnosti: sosednje kraje, mednarodno okolje, pa tudi sodelovanje navznoter, vključevanje prebivalcev v razvoj, sodelovanje z gospodarskimi družbami, ustanovami in podobno.
Sodelovanje je ključna razsežnost za razvoj in ni naključje, da je to rdeča nit izbora prav ob deseti obletnici.


V finale izbora za razvojno najbolj prodorno občino leta so se uvrstile Nova Gorica in Tržič iz zahodne Slovenije, Grosuplje in Logatec iz osrednje ter jugovzhodne Slovenije, območje od Koroške do Posavja bosta zastopali občini Luče in Ravne na Koroškem, iz vzhodne Slovenije pa sta se v finale uvrstili dve majhni občini iz Slovenskih Goric: Benedikt in Sveta Ana.


V zahtevnih časih pandemije tako poteka deseti Zlati kamen (organizator dogodka je Planet GV) z optimistično in v prihodnost zazrto mislijo, ki pravi »stopimo skupaj«. Razglasitev nagrajenke bo v petek, 12. februarja 2021 v sklopu spletnih dogodkov Zlati kamen.Foto: Tomaž Plut

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi