Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
5°C
-1°C
NED.
5°C
3°C
3628

Ustvarjalen in zabaven teden brez igrač  

Mesec september je že mimo in prav tako tudi uvajalno obdobje. Strokovni delavci smo se trudili, da bi otrokom in staršem čim bolj olajšali prve dneve v vrtcu, skrbimo, da se otroci čutijo sprejete, varne in da z veseljem prihajajo k nam. Otroci so se zelo lepo prilagodili novemu okolju, se spoprijateljili  s sovrstniki in osvojili dnevno rutino. V vrtcu življenje poteka normalno, ob spoštovanju ukrepov in priporočil.

Prvi teden v oktobru smo obeležili s Tednom otroka, v ospredju so bili prijateljski odnosi, čustva in medsebojna pomoč. Teden za tem pa je minil v znamenju tedna brez igrač, a seveda ne brez igre. Otroke smo želeli vzpodbuditi k razmišljanju o tem s čim in na kakšen način se lahko igramo ter kaj vse nam za igro ponuja narava oziroma okolje. Igrače in didaktična sredstva smo nadomestili z naravnimi materiali. Otroci in starši so v vrtec prinesli različne gozdne plodove, poljske pridelke, lubje, storže, vejice, deščice ter ostale naravne materialne, ki so jih pridno zbirali tudi v vrtcu ob sprehodih po gozdu. Otroci so uživali, se igrali, se zabavali in bili izjemno ustvarjalni.

 

Mojca Erjavec, Vrtec Log - Dragomer

Foto: Vrtec Log - Dragomer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi