Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

DANES
4°C
1°C
JUTRI
8°C
3°C
3628

Ministrstvo pozvalo k dopolnitvi okoljskega poročila za OPN

Zavod RS za varstvo narave in ministrstvo za kulturo se ne strinjata s širitvijo nekaterih stavbnih zemljišč, zato sta občino pozvala k dopolnitvi okoljskega poročila. Ker gre za strateško pomembno selitev kmetij, je občina izdelala dodatne strokovne podlage.

»Vezano na nove pobude in strateške usmeritve je bil pripravljena in oddana Dopolnitev okoljskega poročila.  Zavod RS za varstvo narave in Ministrstvo za kulturo se ne strinjata s širitvijo nekaterih stavbnih zemljišč,« nam je pojasnila občinska uprava. Dodajajo, da se trudijo, da bi bilo iz OPN izvzetih čim manj predvidenih širitev stavbnih zemljišč. Med zemljišči, za katere je treba pripraviti dodatne strokovne podlage, so tudi zemljišča, ki so strateškega pomena in so namenjena širitvi in selitvi kmetij. Zato je občina izdelala dodatno strokovno podlago za širitev in preselitev kmetij, ki jo bo ob ponovni oddaji  dopolnitve okoljskega poročila priložila temu dokumentu. Ko bo dopolnjenemu okoljskemu poročilu prižgana zelena luč, bo občina pripravili še drugo javno razgrnitev.

 

V. L.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi