Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
torek, 26.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 30°C
petek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Premagajte kandido s prehrano 80/10/10


KULTURA

| |
08.03.2014      9:56
A A

Premagajte kandido s prehrano 80/10/10


Ganljiva pripoved osebne izkušnje Jacky Alles o tem, kako je premagala večletno bojevanje s kandido.


Deli:

Jacky Alles

 

Več let sem se soočala z velikim porastom kandide, ki se je močno simptomatsko izražala. Simptomi so bili klasični: srbečica, vroč občutek, občutek glivičnega vnetja, prebavne težave, zaprtost, akne, utrujenost, depresija ter mnoge druge. Poskusila sem vse, da bi se tega rešila. Prebrala sem vse knjige, brošure, članke in spletne strani, ki sem jih lahko našla o kandidi. Zapravila sem gore denarja in časa, da bi se pozdravila.

 

Poskusila sem metode uradne medicine, alternativne medicine, prehranska dopolnila, razne terapije, homeopatsko zdravljenje, prečiščevanja, kratkotrajne poste, “kandida diete”, naravno zdravljenje in hipnozo. Odstranila sem celo amalgamske plombe. Vse, na kar sem naletela, sem poskusila. Ko pa nič ni pomagalo, sem se sprijaznila, da je očitno kandida del mene in da bom preostanek svojega življenja preživela z občutkom, kot da sem smet, čeprav sem imela šele 33 let. Nastopila je depresija in življenje je postajalo vse bolj mračno. V mojem najmračnejšem dnevu sem se odločila,  da se začnem prehranjevati presno. To je bilo Januarja 2002.

 

Med mojim iskanjem zdravila, sem na internetu naletela na presno prehrano. Začela sem sicer z visokomaščobno presno hrano in v enem letu izgubila 14 kg. Izgledala sem kot okostnjak (visoka sem 160 cm in imela sem 39 kg). Približno pol las mi je izpadlo, boleli so me zobje in bila sem praktično prazna, človeku podobna lupinica, ki hodi po svetu in nekako preživlja dneve.

 

Pojedla sem neizmerno velike količine maščob in niti slutila nisem, da sem v resnici pojedla zelo malo kalorij. V tem času sem, po nasvetu strokovnjakov, ki so zagovarjali visoko maščobno presno hrano, poskusila s “kandida dieto” in na tej dieti sem bila skoraj eno leto. Nisem jedla sadja, ampak samo surovo zelenjavo in maščobo ter na tone prehranskih dodatkov. Prepričana sem bila, da se bo porast kandide zmanjšal na normalno raven in vse bo spet v redu. To pa se ni zgodilo!

 

Spremljala sem popularen visokomaščobni presni forum, kjer sem občasno prebrala kritike na račun nizko maščobne presne hrane z visoko vsebnostjo sadja, ki jo je poudarjal dr. Graham. Začela sem se zanimati zanj in našla njegovo spletno stran in forum VegSource, ki ga tudi gosti dr. Graham. Še danes ga redno prebiram in verjamem, da mi je rešil življenje.

 

Med prehranjenjem z visoko maščobno presno prehrano sem se ves čas borila z neznansko željo po sadju, saj so me s sadjem popolnoma prestrašili. Po nekaj prebranih sporočilih o kandidi na forumu VegSource sem prišla do navdušujočega spoznanja, da lahko jem sadje. Že same besede so mi močno dvignile moralo in počutje! Komaj sem lahko verjela, da lahko težave s preveliko populacijo kandide odpravim v nekaj tednih. Kako je to možno? Šest let sem se borila z njo, odpravila pa naj bi jo v nekaj TEDNIH?!

 

Nisem imela kaj izgubiti, saj do tedaj ni delovalo nič drugega. Začela sem jesti banane in jih pojedla vse več. Prenehala sem jesti maščobe in jih zamenjala s tonami sadja in kaj se je zgodilo? Zgodilo se je. Težave so izginile v nekaj mesecih. Še eno spoznanje sem doživela na pogovoru z dr. Grahamom junija 2003, ko me je seznanil z 80/10/10rv in predlagal zdrave spremembe tudi na drugih področjih mojega življenja. Njegove predloge sem sprejela in v svoje življenje vpeljala tudi druge dejavnike zdravega življena.

…in potem so se mi tla pod nogami nenadoma udrla. Mojemu očetu, ki se je 14 let boril z rakom, se je zdravstveno stanje nenadno poslabšalo. Vsak drugi mesec sem letela domov, da ga še zadnjič vidim. Da mi je bilo lažje, sem se ponovno začela prehranjevati s kuhano hrano, tudi s tisto, ki ni tako “zdrava”. S tem mislim na hitro prehrano, in to veliko nje. Oče je umrl kmalu po božiču 2003, k sreči sem bila z njim v zadnjih urah življenja.

 

Z veseljem pa povem, da ko sem prišla iz pogreba, sem se predramila ter odločno prešla na 80/10/10 prehrano. V ta način prehrane sem se zaljubila in vsak dan je bilo boljše. S prehodom na hitro prehrano sem pridobila več kot 14 kg, zato se trudim, da bi bila ponovno formi in zdrava. Pred mano je dolga pot, a še nikoli do sedaj se nisem počutila tako zelo dobro. Danes (2006) sem 37 let stara ženska, 160 cm visoka in tehtam 54 kg. Pojem približno 2000 kalorij na dan in se redno ukvarjam s športom. Po navadi je moje kosilo sestavljeno iz 11-12 banan z zeleno ali solato. Za večerjo pa jem sezonsko sadje in veliko solato. Maščobe v premišljenih količinah uživam nekajkrat na teden.

 

Moj cilj je izgubiti odvečno maščobo in pridobiti mišice ter izboljšati splošno telesno pripravljenost. Pokazali so se znaki napredka. Ponovno so mi zrasli lasje, očistila se je koža, zobje me ne bolijo več in moja prebava se izboljšuje. Poskusim več spati, se izpostavljati soncu in svežemu zraku ter nadaljujem to fantastično pot.

Mislim, da se je izplačalo potruditi, da lahko delim mojo zgodbo z drugimi ljudmi in jim povedati, da tak način prehranjevanja in življenja resnično odpravi prevelik porast kandide in jo zmanjša na normalno raven. To sedaj vem iz prve roke. Ko sem začela z 80/10/10rv načinom življenja, sem izgubljala bitko s kandido, danes pa je to le še prašna preteklost, tako kot še marsikatera težava, ki sem jo v tem času odpravila.

Orožje, ki premaga kandido je dosegljivo na spletnem naslovu FoodnSport.com. Če ste se odločili, da bi radi zmagali, potem izberite to in obljubim vam, da vam ne bo žal.

 

Dodatno sporočilo iz julija 2011:

S kandido nisem imela nobenih opravkov že kar nekaj let. Zagotovo se spomnite, da sem se 6-7 let soočala s porastom kandide v svojem telesu. Poskusila sem vse, da bi se znebila teh težav, a nič ni delovalo, nato pa sem se odločila, da poskusim še z dr. Grahamovim 80/10/10 programom (mislim, da je bilo to nekje v letu 2003). Bila sem v položaju, ko nisem imela kaj izgubiti. Dobesedno sem se vseh težav s kandido rešila v 2 do 3 tednih. Ali sem sigurna, da je prevelika populacija kandide res izginila? Ne, nisem, ampak izboljšanje je bilo drastično. Ko sem s programom nadaljevala, se je moje splošno zdravstveno stanje izboljševalo in življenje je postajalo boljše in boljše. Bilo je prav čarobno.

 

Postala sem zgled, kako lahko z 80/10/10 načinom življenja rešiš težave s kandido. Želim si, da bi lahko rekla, da ta način deluje za vse, ki imajo takšne težave. Z gotovostjo pa trdim, da je to zelo enostaven in preprost način, ki je pri meni deloval in verjamem, da nisem edina. Ni ravno enostavno slediti takšnemu načinu življenja, saj na tem svetu obstaja mnogo skušnjav (priznam, da me je sem in tja zaneslo, saj sem samo človek), a kljub temu verjamem, da je to najboljši način življenja, če želiš biti najbolj zdrav.

Omeniti moram, da sem se 2007 udeležila dr. Grahamovega 6 tedenskega posta v Costa Rici. Post mi je prinesel nove neverjetne rezultate, tako fizične, kakor tudi čustvene, in moja prebava sedaj deluje fantastično.

 

[Iz knjige Prehrana 80/10/10, stran 311]
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KNJIŽNI BUTIK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
KNJIŽNI BUTIK
KNJIŽNI BUTIK
Cesta 24. Junija 66
Tel:040 755 696

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo