Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

TRANSGENERACIJE 2013


Kultura
 | 
08.04.2013 ob 17:00 - 12.04.2013 do 21:00
A A

TRANSGENERACIJE 2013


Kje: Cankarjev dom, Prešernova cesta 10, 1000 Ljubljana
Kdaj: 08.04.2013 ob 17:00 - 12.04.2013 do 21:00

Brezplačne vstopnice!

Od 9. aprila do 17. aprila
Razstavni in video del festivala 
Odprtje ob 17. uri
Velika sprejemna dvorana


Od 14. do 20. aprila 
Gledališki in plesni del festivala


Ponedeljek, 14. aprila

Ob 17.30. uri, Štihova dvorana
Odprtje gledališkega dela festivala
HARUN IN MORJE ZGODB
Prirejeno po angleški dramatizaciji mladinskega romana Harun in morje zgodb Salmana Rushdija
KOPRODUKCIJA MED CD in PRVO GIMNAZIJO MARIBOR KOT NAGRADA ZA NAJBOLJŠO PRODUKCIJO TRANSGENERACIJ 2007

Ob 19. uri, Kosovelova dvorana

Teater Šentjanž, Koroška

Dragica Potočnjak
IZSTOPNI VIZUM Ausreisevizum
Plesno-gledališka predstava


Torek, 15. aprila

Ob 18. uri, Kosovelova dvorana
Gimnazija Slovenj Gradec, Teater SPUNK
Gina Moxley 
DANTI-DAN

Ob 19. uri, Linhartova dvorana
KUD Zarja Trnovlje Celje
Friederich Dürrenmatt
FIZIKI

Ob 21. uri, Kosovelova dvorana
DIC, Teater Pozitiv
ZMORE OSTRIGA / črni simpozij
Plesno-gledališka predstava


Sreda, 16. aprila

Ob 18. uri, Linhartova dvorana
Gimnazija Bežigrad
TRIP ZA TRI

Ob 20.30, Kosovelova dvorana 
PLESNE MINIATURE

1. KAJ JE ZA TEM?
Glasbena šola Trbovlje
Avtorski soloples: Nik Rajšek
Glasba: mix
Mentorica: Daliborka Podboj

2. KAJ NAREDIMO RAVNO TAKRAT, KO VSE POSTANE TEŽJE?!
Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana – plesna smer
Ustvarjanje in ples: Tina Dragan, Kim Kern
Glasba: Tori Amos (mix dveh pesmi)
Mentorica: Kjara Starič

3. KORAK
KD Qulenium, Kranj
Avtorski soloples: Marijana Jerkovič
Mentorica: Petra Podržaj

4. SUNEK NARAVE 
Plesni studio N, Velenje
Avtorski soloples: Mihaela Štiglic
Glasba: Aldo Kumar – Na struni Merkurja
Mentorica: Petra Žist

5. I2O2N2 DVOJČEK
Enya Belak, Veronika Valdés 
Ustvarjanje in ples: Enya Belak, Veronika Valdés
Glasba: scenska glasba iz plesne predstave Veronika se odloči
Mentorica: Jana Kovač Valdés

6. TISTO
KD Qulenium, Kranj
Avtorski soloples: Ana Kovačič
Glasba: Evil Nine (montaža Primož Renko)
Mentorica: Saša Lončar

7. IŠČEM ČISTO
Plesni studio N, Velenje
Avtorski soloples: Helena Plazl
Glasba: mix
Mentorica: Nina Mavec Krenker

8. NA SKRITI STRANI
Plesni Forum Celje
Avtorski soloples: Goran Kusić
Glasba: Mari Bone, Gilvve Gollat
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

9. RAVNO JE TEŽJE 
KD Qulenium, Kranj
Avtorski soloples: Lea Stroj
Glasba: iz filma Amelie (montaža Primož Renko)
Mentorica: Saša Lončar

10. RAVNOTEŽJE NERAVNOTEŽJA 
Plesni forum Celje
Koreografija: Neja Dvornik, plešeta: Neja Dvornik, Špela Kajtner
Glasba: Mari Bone
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

11. HOMEOSTAZA
KD Qulenium, Kranj
Avtorski soloples: Zala Vidic
Mentorica: Petra Podržaj

12. TUKAJ IZ ZDAJ 
KD Qulenium, Kranj
Avtorski soloples: Beno Novak
Glasba: Shpoongle – Nothing left but nothing is lost (montaža Primož Renko)
Mentorica: Saša Lončar

13. PLES 
Plesni studio Intakt, Ljubljana
Avtorski soloples: Hana Alhady
Glasba: Bogdana Herman – Pa nič ni lepšega, Miha Tunča – Kurja koža
Mentorica: Andreja Rauch

14. PABHOBECHE (ravnotežje)
Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana – plesna smer
Avtorski soloples: Tina Dragan
Glasba: Buddha-bar
Mentorica: Kjara Starič

15. TRENUTEK V TRENUTKU TRAJA 
Plesni forum Celje
Koreografija: Sabrina Železnik, plešeta: Sabrina Železnik, Goran Kusić
Glasba: Melodrom – Zasebne sobe, zvok filmskega traku
Mentorica: Gordana Stefanovič Erjavec

16. ALZHEIMER 
Plesna izba Maribor
Ustvarjanje in ples: Maja Arzenšek, Ajda Pfifer, Špela Paskolo
Glasba: Marko Urbanek
Mentor: Marko Urbanek

17. OBRAZI PRETEKLOSTI 
Gibalni inštitut Vija Vaja, Ljubljana
Avtorski soloples: Maja Zabel
Glasba: Bobby McFerrin - Spain
Mentorica: Kristina Pojbič Champaigne


Ob 19. uri, pred dvigalom v Prvem preddverju
Gimnazija Nova Gorica
INŠTITUT OBRAZOV
Avtorska predstava po predlogah M. Zupančiča, F. Dürrenmatta, I. Cankarja in J. B. P. Moliera


Četrtek, 17. aprila

Ob 17. uri, Štihova dvorana
Gimnazija Vič
SREDNJEŠOLSKI HAIKU

Ob 20.30. uri, Kosovelova dvorana
KD Qulenium Kranj
MIKROORGANIZMI

Ob 20.30. uri, dvorana DIC
DIC, Teater Pozitiv
TA STVAR
Plesno-gledališka predstava 

Petek, 18. aprila

Ob 20. uri, Kosovelova dvorana
II. gimnazija Maribor, Gnosis
MAUSER

Sobota, 19. aprila

Ob 17. uri, Kosovelova dvorana
Prva gimnazija Maribor
NESMRTNI
Po istoimenski noveli J. L. Borgesa

Ob 20. uri, Kosovelova dvorana
Skupina Artizani
ČAROVNIK IZ OZA

Nedelja, 20. aprila

Ob 18. uri, Kosovelova dvorana
Sklepna prireditev – podelitev nagrad za gledališki in plesni del festivala
Po podelitvi plesni nastopi ob 80. obletnici prvega nastopa Mete Vidmar v Ljubljani, 7.1.1927, s skupnim naslovom DREVO

Dediščina

UPOR
Avtorski solo ples Žive Kraigher iz leta 1953
Glasba: Vilko Ukmar
Mentorica: Jasna Knez
Pleše: Urša Rupnik
Studio za svobodni ples, društvo - Ljubljana

DAME, skupina ki neprekinjeno pleše že od leta 1958
Mentorstvo in koreografija: Vilma Rupnik (učenka Ž. Kraigher) in Mirjam Lasan
Plešejo: Olga Avsec, Vera Berne, Narcisa Deskovič, Alenka Klemenc, Mirjam Lasan,
Ana Mužič, Marija Ogrinec, Dušanka Prelc Premate.
Glasba: George Bizet (Intermezzo)
Studio za svobodni ples, društvo - Ljubljana

Mame in hčere / sinovi

IMPROVIZACIJA TVEGANJA
Avtorski ples / improvizacija: Neja Kos (učenka Ž. Kraigher) in Vid Lenard
Strukturni napotki / glasba: Jasna Knez (brez predhodne vednosti plesalke)

MIDVE
Avtorski ples: Vilma Rupnik (učenka Ž. Kraigher) in Urša Rupnik
Glasba: Ambrož Čopi
Studio za svobodni ples, društvo - Ljubljana

TEATERFOLK
Avtorski ples: Milojka Širca (učenka V. Rupnik in Ž. Kraigher) in Marjana Garzarolli
Glasba: Beniamino Gigli, Mike Oldfield
Kostumografija: Mileva Gavrilovič
Mehki čevlji - Sežana

TIH’ BOD’ PA PLEŠ’
Avtorski ples: Jasna Knez (učenka Ž. Kraigher) in Maša Kagao Knez
Glasba: različni avtorji - mix
samostojni ustvarjalki na področju kulture

POT
Plešeta brez glasbe: Liana Kalčina (učenka Ž. Kraigher) in Dejan Srhoj
samostojni ustvarjalec na področju kulture

RDEČA NIT
Plešejo: Dragica Mavec (učenka Ž. Kraigher), Nina Mavec Krenker in Zoja Krenker
Glasba: Balanescu quartet
Plesni studio N - Velenje



Učitelji in učenci

GOZD
Ples po zamisli Marije Ogrinec (učenke Ž. Kraigher)
Plešeta: Marija Ogrinec in Mirjam Lasan 
Glasba: Žiga Golob
Studio za svobodni ples, društvo - Ljubljana

INDUSTRIJSKA DEDIŠČINA
Plešejo (učenke D. Mavec): Lucija Boruta, Polona Boruta, Nina Mavec Krenker ter Mateja Rožič (učenka N. M. Krenker)
Glasba: Stane Špegel
Plesni studio N - Velenje

DEKLETA IZ KAIRA
Koreografija: Eva Stramšek Midžić
(učenka V. Rupnik, njena mama učenka M. Ogrinec, njena babica učenka Ž. Kraigher)
Plešejo: 
Nuša Brank, Aleša Drofenik, Maja Kračun, Laura Lukavačkič, Meta Mencinger, Polona Novak, Nina Sotelšek, Saša Tanko, Sabina Trampuš in Ksenija Zeljko 
Glasba: Habibi wa Enaya, Baladi Live Ensamble
Studio za orientalski – trebušni ples Hava

TANGO
Mentorstvo: Urša Rupnik (učenka V. Rupnik)
Avtorski ples: Kaja Erjavec, Ema Križič, Urša Rupnik
Glasba: Tanghetto
Studio za svobodni ples, društvo – Ljubljana


ORIENTALSKI PLES 
Koreografija: Špela Stramšek – Shayala 
(učenka V. Rupnik, njena mama učenka M. Ogrinec, njena babica učenka Ž. Kraigher)
Plešejo: Špela Stramšek - Shayala, Špela Žabjek, Maja Tul, Alenka Širca
Glasba: Om Om, Tabeeb Garaah, Tabla Solo

KJE?
Avtorski solo ples: Kim Kern (učenka D. Podboj)
Glasba: Camlle Rossie
Glasbena šola Trbovlje 
KORAKI ... KAJ ZA TEM ...
Plešeta: Daliborka Podboj (učenka Ž.Kraigher) in Nik Rajšek
Glasba: zvočni efekti, glasbeni mix
Glasbena šola Trbovlje

TU IN ZDAJ
vsi nastopajoči


Program povezuje: Nataša Dolenc
Režija: Daša Lakner in Vilma Rupnik 
Organizacija: Vilma Rupnik


Lokacija: Cankarjev dom




Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!