Mladinski orkester Golden State, zasedba izjemno nadarjenih mladih glasbenikov iz Kalifornije (ZDA), prihaja v Ljubljano v sklopu svoje prestižne mednarodne koncertne turneje.
Pod umetniškim vodstvom dirigenta Yun Song Tay bo orkester predstavil razgiban in navdihujoč program, zasnovan kot pravo glasbeno popotovanje, od mogočne simfonične tradicije do svežih, sodobno obarvanih interpretacij.
Na sporedu bodo dela velikih mojstrov simfonične literature: Respighija, Jinoska in Čajkovskega.
Koncert bo v ponedeljek, 22. junija 2026 ob 19.30, v Dvorani Marjana Kozine v Slovenska filharmonija.
✨ Vstop je prost. Vljudno vabljeni na večer mladostne energije, virtuoznosti in orkestrske veličine.
Več o orkestru in njihovi umetniški kakovosti:
Za vpogled v njihov repertoar in umetniški doseg si lahko ogledate izbrane posnetke njihovih nastopov:
-
New World Symphony
https://drive.google.com/file/d/1TvMC_bejA7cPWPIkZyVt-Kq1GNlr91mc/view?usp=drive_link -
Jupiter (The Planets)
https://drive.google.com/file/d/1z2R2pqqyZ6ZbBLqAjW-fqCjwi-cdeTTt/view?usp=drive_link -
Izbor nastopa iz leta 2024, ki lepo prikazuje njihovo raven kot mladinski orkester:
https://www.youtube.com/watch?v=9XDezsjgCEk -
Dokumentarni zapis o orkestru, objavljen lani:
https://www.youtube.com/watch?v=7zptjmJhOuA



