Logo MojaObčina.si
JUTRI
23°C
11°C
PET.
24°C
10°C
Oceni objavo

Sanirana cestna odseka iz Zamarkove čez Hrastovec in Sp. Partinje

Občina Lenart je v zadnjih mesecih sanirala dva odseka lokalne ceste, in sicer iz Zamarkove čez Hrastovec do Zg. Voličine ter v drugo smer iz Zamarkove čez Sp. Partinje in Vardo proti Lenartu. O rekonstrukciji ceste Hrastovec – Voličina (LC 203 151) v dolžini 1260 m smo že poročali. Popolna zapora je veljala do danes, 16. aprila. Po celotni dolžini je na novo rešeno odvodnjavanje, na obstoječo navezano nosilno plast je izvedena nadgradnja tampona in vgradnja nosilnega sloja asfalta debeline 6 cm ter obrabno nosilnega sloja asfalt betona debeline 4 cm. Vrednost investicije brez DDV je slabih 600.000 evrov, od česar je slabih 500.000 sofinanciranih iz državnega proračuna.


Novo asfaltno prevleko pa je dobila tudi obstoječa dotrajana asfaltirana cesta v območju od Sp. Partinja 1-2 (LC 203 131) v dolžini približno 350 m. Pred tem je bila potrebna izvedba izkopa in tamponske pete za širitev ceste približno za 1 m in nadgradnja materiala po celotni širini za izvedbo asfaltiranja. Odvodnjavanje meteornih voda je rešeno preko mulde in kanaliziranih prepustov. Vrednost investicije je ocenjena na 70.000 EUR z DDV.

Oglejte si tudi