ŠPORT, ŽUPANOVA BESEDA

| |
10.09.2017      21:06

IZVRSTEN USPEH KRIŽEVSKIH KASAČEV - SREBRO IN BRON SE SVETITA KOT ZLATO

V okviru 19. občinskega praznika Občine Križevci, je v nedeljo 10. septembra na hipodromu v Ljutomeru potekala ena izmed najpomembnejših dirk, ki je bila pod pokroviteljstvom Občine Križevci – Državno prvenstvo za 3 – letne slovenske kasače.

Tekmovalci so se pred tribuno pripeljali z motorji, kjer so opravili žreb pozicij za štart na najpomembnejši dirki.

Pred približno 500 obiskovalci, je slavil Didier Blue z Darjo Dolinšek Trontelj iz Kasaškega kluba Stožice, drugo in tretje mesto pa je pripadalo križevskima občanoma, članoma Kasaškega kluba Ljutomer. Drugega mesta se je veselil Dušan Zorko z Iskro KP, tretje mesto pa je zasedel Janko Sagaj z Donino. Pokale za prva tri mesta je podelil župan Občine Križevci mag. Branko Belec.

Kasaške dirke je spremljala KUD Muzika iz Križevcev, ki se je predstavila s širokim repertuarjem skladb.

Voznikom, trenerjem in rejcem čestitamo za izjemne uspehe in za ohranjanje tradicije kasaškega športa v občini Križevci. Z veseljem je bilo gledati, kako vsi družinski člani tekmovalcev sodelujejo in si prizadevajo za uspehe, zato se zaenkrat ni za bati, da se tradicija ne bi nadaljevala še v naslednji rod.