Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

delno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, več sonca bo popoldne v vzhodnih krajih. V hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Popoldne in zvečer se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 °C.
11°C | 22°C
ponedeljek, 22.09.2018
14°C | 15°C
torek, 24.09.2018
11°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
6°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 8h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
11°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura Umetnost

2. MEDNARODNA KIPARSKA KOLONIJA


ŽUPANOVA BESEDA, UMETNOST

| |
04.07.2017      13:37
A A

2. MEDNARODNA KIPARSKA KOLONIJAžupan mag. Branko Belec, Nedim Handžiahmetović Mafa in Robert Jurak
župan mag. Branko Belec, Nedim Handžiahmetović Mafa in Robert Jurak
Deli:

 

Župan Občine Križevci mag. Branko Belec je v ponedeljek, 3. julija 2017 sprejel umetnike, ki bodo sodelovali na letošnji 2. Mednarodni kiparski koloniji. Izrazil je zadovoljstvo, da kolonija raste, pridobiva na kvaliteti, želi si, da bi kolonija sčasoma prerasla v festival umetnosti. Naslov letošnje kolonije je Animals. Umetniki iz Slovenije, ZDA in Avstrije bodo v tem tednu izrazili svoj umetniški opus. Dogajanje si  je dnevno možno ogledati v Art galeriji Jurak v Logarovcih, kjer lahko umetnike spremljate pri njihovem delu. Vsak večer bo na različnih lokacijah v občini na voljo bogat spremljevalni program, vstop na vse dogodke je prost.

V sklopu kolonije bodo ustvarjali Robert Jurak, Milojka Drobne, Nivea Kofol, Bryan Lauch, Renate Mehlmauer, Albert Mesner, Tomaž Plavec, Gregor Purgaj, Mitja Stanek, Brane Širca in Izidor Zadravec.

24 dni v mesecu juliju pa je v Križevcih ustvarjal Nedim Hadžiahmetović Mafa iz Negutina v Srbiji. Priznani umetnik, čigar dela so razstavljena v številnih državah po svetu, je skupaj z domačim umetnikom Robertom Jurakom izdelal skulpturo konja kasača, ki bo umeščen v križevsko krožišče. Mafa je zaključil  študij na Fakulteti primenjenih umetnosti v Beogradu. Ukvarja se s kiparjenjem, slikanjem, predstavlja se z vrhunskimi deli iz kovine in drugih materialov. Svoj pečat z deli je pustil v številnih državah, med drugim na Kitajskem, v Španiji, Nemčiji, Rusiji, Romuniji, Turčiji, na Madžarskem, Danskem, v Srbiji, Gabonu, Bolgariji, Egiptu, Iranu, na Češkem, v Južni Koreji, Indiji in še drugod po svetu.

Kot ponos na naše konje kasače in na splošno kasaški šport bo v krožišče umeščena skulptura konja kasača, ki je nekoliko »izprežen« iz realističnega sveta in ima dodanih nekaj elementov. Glavna materiala, ki ju je umetnik uporabil pri izdelavi skulpture sta kovina in glina. Umetnik je z delom predstavil svobodo izražanja, krožišče bo bogatejše, ker se bo ohranila tradicija in izkazal ponos po konjih kasačih, po čemer je občina najbolj znana, hkrati pa ima izdelek pridih modernega, saj je izprežen iz realnega sveta in vsakemu človeku pusti nekaj prostora za domišljijo. Skulptura bo v dolžino obsegala približno 6 metrov ter v višino 2,5 metra.

Uradna otvoritev instalacije krožišča s konjem kasačem bo v soboto, 9. septembra 2017.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KRIŽEVCI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
26.09.2018 | Družabni dogodki
Romska kuhinja z Zdenkom
28.09.2018 | Ostalo
O zdravi prehrani z Diano Pučko

Bodite prvi pri oddaji mnenja.