Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 16.12.2017

pretežno oblačno
Oblačno bo. Padavine bodo dopoldne ponehale, najpozneje na jugu države. Pozno popoldne se bo od severa pričelo jasniti. Na Primorskem bo pihala povečini šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 0 do 5, na Primorskem okoli 10 °C.
3°C | 10°C
nedelja, 17.12.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 18.12.2017
-5°C | 8°C
torek, 19.12.2017
-4°C | 8°C
sreda, 20.12.2017
-3°C | 7°C
Opozorila
Sobota, 16.12.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
10°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice skrita

Fotopogledi z lepotno napako


SKRITA

| |
30.07.2012      22:19
2
A A

Fotopogledi z lepotno napako


Poletnih meseci so tisti meseci, v katerih pričakujemo čimvečji turistični izplen v našem kraju. Preštevamo nočitve v kampu in pri raznih privatnih apartmajih v Kanalu in okolici, trudimo se goste zadržati v kraju z boljšo kulinarično ponudbo, v TIC-u si z najrazličnejšimi programi prizadevajo zadržati goste v Kanalu in okolici vsaj za nekaj dni in tudi z raznimi prireditvami v Kanalu, predvsem na Kontradi, hočemo narediti naš kraj turistično bolj zanimiv.


Pogled s terase Rafaelo. Foto: Borut Jurca
Pogled s terase Rafaelo. Foto: Borut Jurca
Deli:

Tekst: Borut Jurca

Vse dobro in prav in to tudi podpiram in si tudi sam želim, da bi bil moj Kanal čim bolj prepoznaven doma in v tujini. Zato vsem, ki v tem Kanalu kaj odločajo, polagam na srce, naj pomislijo tudi na tistega mimoidočega turista, ki si v Rafaelu zaželi samo kave, vendar ga že pogled s terase na bistro Sočo, most in cerkveni zvonik tako začara, da mora narediti posnetek z fotoaparatom.

Prvo, kar si zaželi popotnik skozi Kanal, je da s fotoaparatom ali z video kamero ovekoveči ta biser ob Soči in ga kasneje z veseljem pokaže prijateljem v domovini. Kadrov za čudovite posnetke v Kanalu ne manjka, a kaj pomaga, ko pa so skoraj vsi z lepotno napako, ki se ji v pogovornem jeziku reče droti.

Kamorkoli usmerja fotograf objektiv svojega fotoaparata in z zoomom išče najboljši posnetek, se vedno v objektivu najde telefonski ali električni kabel. Prepričan sem, da bi se ta problem dalo v večini primerov elegantno rešiti. Saj ne gre samo za turiste, tudi mi bi se bolje počutili v Kanalu brez pajčevine nad glavami.

Upam, da se bosta v bodočnosti našla denar in volja in bi odstanili kable okoli zvonika, na Kontradi, na placu, pri spomeniku in predvsem kabel proti bencinski črpalki, ki najbolj moti najlepši pogled na moj Kanal.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Alenka Gololičič
Alenka Gololičič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Včasih tako zelo pomembni "kabli" so danes resnično najbolj moteč element nad glavami kanalcev in turistov.
Pridružujem se mnenju avtorja in upam, da to razen dveh-treh v Kanalu moti še koga???????

24.09.2012 ob 19:31:07 Odgovor Prekliči
Zmago Lovišček
Zmago Lovišček Se strinjam0 Se ne strinjam0
Bravo "KURO", končno nekdo, ki mu ni vseeno kako izgleda domači kraj.Bravo tudi za lepe fotografije.

02.08.2012 ob 19:40:51 Odgovor Prekliči
2 komentarjev
Stran


Lokalni časopis Most
Številka: 53
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.