Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
36°C
19°C
TOR.
30°C
19°C
5343

OZAVEŠČANJE OTROK IN MLADOSTNIKOV O PREPREČEVANJU NASILJA IN DISKRIMINACIJE V ŠPORTU

Seminar za trenerje in športne strokovnjake

»OZAVEŠČANJE OTROK IN MLADOSTNIKOV O PREPREČEVANJU NASILJA IN DISKRIMINACIJE V ŠPORTU«

27. 5. 2022, med 9.00 - 12.30 uro v

Športnem društvu GIB Ljubljana, Drenikova ulica 32, Slovenija

 

Vabljeni na brezplačen seminar: Ozaveščanje otrok in mladostnikov o preprečevanju nasilja in diskriminacije v športu.


Nasilje v športu je tema, o kateri se ne govori dosti, čeprav veliko raziskav kaže, da je nasilje prekomerno prisotno tudi v športu. Pogosto ga je težko definirati, saj je meja med športnim rivalstvom in tekmovalnostjo ter med vrstniškim nasiljem zelo zabrisana. Prav tako smo v tolikšni meri navajeni na različna, pogosta neprimerna, vedenja trenerjev in staršev, da jih ne prepoznamo kot nasilje in jih toleriramo, včasih celo spodbujamo, za ceno dobrih rezultatov.


S seminarjem želimo odpreti diskusijo, v kakšnih pojavnih oblikah se vse pojavlja nasilje v športu, kako ga preprečiti in tako opolnomočiti ter jim omogočiti mladim varen, prijeten in spodbuden prostor na športnih vadbah.


PROGRAM:

• Definicija nasilja v športu in vpliv le tega na otroke in mlade

• Razumevanje različnih vedenj otrok in mladih in kako jim pomagati preseči nefunkcionalne vzorce

• Vaje in igre za preprečevanje nasilja

• Protokol ukrepanja ob nasilnem vedenju

 

Za udeležbo na seminar je potrebna prijava na POVEZAVI (število mest je omejeno). Vabilo lahko posredujete svojim športnim kolegom.

Katja Rudaš
T +386 (0) 30 312 801
katja.rudas@gib-sport.com

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi