Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 28°C
torek, 23.07.2018
20°C | 31°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura Umetnost

14. MUZIKAFEST Deskle


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, UMETNOST

| |
06.06.2017      21:41
A A

14. MUZIKAFEST DeskleSkupni nastop vseh orkestrov.  Foto: Matjaž Gusak
Skupni nastop vseh orkestrov. Foto: Matjaž Gusak
Deli:

Pihalni orkester Salonit Anhovo je v soboto, 27. maja, v Desklah organiziral že 14. mednarodno srečanje pihalnih orkestrov MUZIKAFEST, ki se je po dolgih letih iz okoliških krajev v velikem slogu vrnilo v središče Deskel.


Srečanja se je udeležilo 5 orkestrov: domači Pihalni orkester Salonit Anhovo ter Pihalni orkester SVEA Zagorje, Limena glazba Pazin, Godbeno društvo Vodice in Pihalni orkester Vogrsko.


Kot je že v navadi, so orkestri najprej obiskali kraje širom celotne občine, tako so imeli promenadne nastope na Gorenjem Polju ter v Avčah, Ročinju in Levpi. Tu gre zahvala krajevnim skupnostim in krajanom za topel sprejem in pogostitev nastopajočih. Na začetku osrednje prireditve v Desklah pa sta bila promenada po Gregorčičevi ulici in skupni nastop vseh zbranih orkestrov na šolskem igrišču. Med menjavo orkestrov so za plesni spektakel pod odrom poskrbeli Plesno društvo UnitiPeace, Športni twirling klub Deskle in Plesna skupina Tince. Med prireditvijo so obiskovalci lahko preizkusili svojo srečo na srečelovu in tudi ugibali skupno težo pršuta in sira, kdor je bil pri ugibanju najbližje, ju je tudi odnesel domov. Za zabavo še dolgo v noč pa so poskrbeli vedno razigrani Dej še'nlitro in ansambel Zvita feltna.


Pihalni orkester se iz srca zahvaljuje vsem pokroviteljem in donatorjem, ki so omogočili celotno prireditev z bogatim srečelovom. Posebna zahvala pa gre Osnovni šoli Deskle ter generalnemu pokrovitelju prireditve Občini Kanal ob Soči.


Besedilo: Kaja Jerončič Skrt in Jernej Lovišček

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!