Logo MojaObčina.si
DANES
16°C
3°C
JUTRI
16°C
1°C
Oceni objavo

Storitve Goriške knjižnice v času izrednih razmer – april 2020

Goriška knjižnica je v času epidemije in posledičnih interventnih ukrepov ter v skladu z navodili Ministrstva za kulturo od petka, 13. marca 2020, do preklica zaprta.

 

V tem času smo večino naših dejavnosti preselili na splet. Dogodke, ki jih zaenkrat ne moremo ponujati v knjižnici, virtualno objavljamo na naši spletni strani in Facebook profilu. Tu najdete pravljice, delavnice, natečaje, predloge za branje in druge domislice za koriščenje prostega časa. 

 

Virtualna knjižnica, ki se vedno bolj uveljavlja, je v tem času postala naša vez z uporabniki. Nekatere vsebine so prosto dostopne, druge pa so dostopne samo članom, zato omogočamo brezplačen spletni vpis v knjižnico preko spletnega COBISS+ in s tem (brezplačen) dostop do e-virov za čas trajanja izrednih razmer in zaprtja knjižnice.

 

E-knjige

 

Zagato z izposojo knjig lahko rešite z izposojo e-knjig iz spletne knjižnice Biblos. Članom omogočamo dostop do več kot 2.000 različnih naslovov knjig: otroških, mladinskih, leposlovja za odrasle, strokovne literature in domačega branja (eKlasje).

Nasvete za branje dobrih knjig ponujamo preko spletnega portala Dobreknjige.si, kjer vam slovenski knjižničarji predlagamo branje »dobrih knjig«.

 

Gradivo za prosti čas in študij

 

Pressreader omogoča branje časopisov in revij z vsega sveta: dnevno časopisje, revije o hobijih, športu, umetnosti, fotografiji …  Med več kot 7.000 naslovi boste gotovo našli kaj zanimivega zase.

Encyclopedia Britannica v treh zahtevnostnih stopnjah: za otroke/mladino, študente in odrasle. Splošna enciklopedija s preverjenimi informacijami in podatki z vseh področji človekovega znanja. Ponuja tudi aktualne novice, zanesljive povezave, slikovno in video gradivo. Za radovednost, novo znanje in šolske naloge.

EbscoHost omogoča dostop do obsežnega nabora strokovnih in znanstvenih revij in člankov s področij kulture, medicine, izobraževanja, managementa…

 

Primorci.si in Kamra sta spletna portala z lokalnimi vsebinami, ki ju dopolnjujemo z zanimivimi lokalnimi osebnostmi, kraji in dogodki iz preteklega in sedanjega časa.

 

Sicer pa si o tem, kaj vse v e-obliki še ponuja, soustvarja ali priporoča knjižnica, lahko preberete na spletni strani Goriške knjižnice (v zavihku E-viri).

 

Oglejte si tudi