Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
-2°C
-3°C

5. Tektonik 3-dnevni etapni tek ULTRA 100/50km

1938
5. TEKTONIK zimski 3-dnevni etapni tek ULTRA 100/50km
Šentvid pri Stični od 20. do 22. januarja 2017
Namen prireditve je doživeti vzdušje več dnevnega etapnega maratona, preteči v dveh ali treh dneh 50 ali 100 km. Trasa bo, tako kot lani potekala po stezicah več kot 100 km dolge krožne pešpoti »Prijetno domače«. Vsak dan bo na voljo več različnih dolžin. V treh etapah bo tako možno preteči posamezne odseke v skupni dolžini dobrih 50 km, najvztrajnejši pa bodo lahko v dveh ali treh dneh premagali celotno traso oz. več kot 100 km.
Program:
petek 20. januar 1. Etapa 20km start ob 17.00 uri
sobota 21. januar 2. Etapa 42km (opcija tudi samo 21 km) start ob 9.00 uri
nedelja 22. januar 3. Etapa 42km (opcija tudi samo 21 km) start ob 9.00 uri 
Zborno mesto je Športni klub Tektonik Šentvid pri Stični 65, kjer bo tudi cilj vseh etap.

Tek bo v stilu večdnevnih samooskrbnih maratonov, to pomeni , da za vso hrano in opremo poskrbijo udeleženci sami. Na koncu vsake etape bodo na voljo tuši, topel čaj, lahki prigrizki, aperitivi, pivo in prenočišče v fitnes centru Tektonik. Za ostalo hrano udeleženci poskrbijo sami, na voljo bodo plinski kuhalniki. Za spanje bodo na voljo blazine pod plezalno steno, zaželene so spalne vreče. Temperatura v prostorih je okoli 18°C. 
Čas po vsaki etapi, bo namenjen druženju, prisluhnili bomo lahko kakemu zanimivemu potopisnemu predavanju, si ogledali kak kratek film, fotografije…Natančnejši program bo objavljen naknadno. Poizkušali bomo doživeti vsaj delček vzdušja kot je na večdnevnih maratonih v džungli, Sahari, Aljaski… 
Obvezna oprema med tekom: več kot bo opreme boljše bo. Če kdo ne bo zmogel, bomo drugi pomagali nositi.
Okrepčevalnice: na voljo bo voda (glede na izkušnje iz prejšnjih let še kaj drugega) na vsake 10 km
Označbe proge: pot je označena z planinskimi markacijami, na kritičnih mestih bo dodatno označena, vsak udeleženec bo prejel zemljevid z opisom poti, na voljo bo tudi gps track
Prevoz na start: starti posameznih etap so na različnih krajih, zato bo organiziran prevoz
Nagrade: vsi udeleženci, ki bodo zmogli skupaj vsaj 50 km, prejmejo praktično nagrado sponzorja
Startnina: startnine ni, na voljo bo škatla za prostovoljne prispevke 
Rezultati: prireditev je ne tekmovalnega značaja, na željo, se bo posamezniku izpisalo priznanje s številom pretečenih kilometrov in skupnim časom.
Prijave: zaradi obsežnega programa so zaželene čimprejšnje prijave. Pri prijavah prosimo navedite: katerih etap se nameravate udeležiti, število morebitnih spremljevalcev in število oz. dneve nočitev 
Prireditev bo v vsakem vremenu, v primeru večje količine snega bo proga spremenjena.
Teče se na lastno odgovornost, po cestno prometnih predpisih. Prireditev je mišljena predvsem kot druženje in dober zimski trening.

Obširna poročila z štirih predhodnih izvedb TekToniK zimske 3-dnevne ultre : 
http://katka005.blogspot.com/2013/01/tektonik-zimski-3-dnevni-tek-ultra-124.html

Kontakt za prijave in dodatne informacije: klub.tektonik@gmail.com ali kličite na gsm 041 973 877 Toni Vencelj

Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij