Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
1°C
-1°C
JUTRI
3°C
0°C

24. Pohod po Jurčičevi poti

2292
Organizator: PD Polž in Občina Ivančna Gorica
Vstopnina: 3
Štartnina 3 EUR vključuje avtobusni prevoz iz Muljave do Ivančne Gorice in Višnje Gore.


Tudi letos vas vabimo na tradicionalni, tokrat že 
24. Pohod po Jurčičevi poti, ki bo potekal v soboto, 4. marca 2017, z začetkom med 7. in 10. uro v starem mestnem jedru v Višnji GoriPovabite na tradicionalni pohod tudi svoje prijatelje. Več informacij o pohodu lahko najdete  in na 

Tokrat bo z vami Josip Jurčič osebno

Osrednja tema letošnjega pohoda je Jurčičevo znano delo Kozlovska sodba v Višnji Gori, obiskovalce pa bo letos nagovoril kar pisatelj Josip Jurčič osebno. Pohodniki bodo lahko sodelovali na literarnem kvizu in si osvežili spomin na našega Jurčiča z informativnimi tablami. Za otroke bodo potekale 3 brezplačne Jurčičeve ure pravljic s karikaturistom, na ogled bo razstava likovnih del Damijane Bijek na temo Jurčičeva pot, predstavili bomo tudi projekt JSKD OI Ivančna Gorica – prevod Kozlovske sodbe v madžarski jezik.


Kot zapisano, bo letos v spremljevalnem programu pohoda sodeloval tudi Josip Jurčič osebno. Tako vas je povabil, da se mu pridružite.Spremljevalni program

Spremljevalni program ob Jurčičevem pohodu pa ne bo potekal le v soboto, aktivnosti se bodo začele že dan prej, v petek, 3. marca, in sicer

  • ob 17.30 na Jurčičevi domačiji na Muljavi: Poklon rojaku
  • ob 18.00 na Jurčičevi domačiji na Muljavi: Odprtje likovne razstave Damijane Bijek
  • ob 19.00 v Višnji Gori: Predstavitev madžarskega prevoda Kozlovska sodba v Višnji Gori: projekt Modrost in pravica

Program na dan pohoda

Organizatorji so se letos odločili, da pohod popestrijo s knjižnim kvizom. Pohodniki ga bodo lahko reševali cel pohod, v pomoč pa jim bodo informativne table ob poti.


Zaključno prireditev pohoda bo spremljal bogat kulturni program. Pohodnike bo pozdravil Josip Jurčič osebno, nastopili bodo Adi SmolarAnsambel HECGodba StičnaKD
Josipa Jurčiča
 in KD Kresnička. Poskrbljeno bo tudi za dobro okrepčilo, saj se bodo lokalni ponudniki predstavili na stojnicah.


Tudi na dan pohoda bo na ogled likovna razstava Damijane Bijek.


Poskrbljeno pa bo tudi za najmlajše. V skednju na Jurčičevi domačiji bo potekala Jurčičeva ura pravljic s karikaturistom, z začetkom ob 11.00, 11.30 in 12.00. Število prostih mest na brezplačnih urah pravljic je omejeno. Vstopnice bo organizator zainteresiranim delil na startu pohoda. Jurčičeva ura pravljic je primerna za otroke nad 6 letom starosti.

Koristne informacije za pohodnike

Pohodniki se lahko do Višnje Gore pripeljejo tudi s posebnim brezplačnim vlakom Prijetno domače iz smeri Ljubljane in Novega mesta (Bršljin). Odhod vlakov je načrtovan v zgodnjih jutranjih urah, s prihodom v Višnjo Goro približno ob 8.00. Vožnja z vlakom je za udeležence Jurčičevega pohoda brezplačna, a so obvezne predhodne prijave na elektronski naslov  ali telefon 041 437 382, vsak delovni dan od 8.00 do 15.00 ure.

Za vrnitev z Muljave in Krke proti Ivančni Gorici in Višnji Gori je organiziran avtobusni prevoz, ki vozi od 11. do 16. ure. Prevoz je vštet v plačilo startnine (3 EUR) na začetku poti v Višnji Gori.


Za parkiranje na izhodišču je poskrbljeno.


Pohod bo organiziran v vsakem vremenu.


Kje poteka Jurčičeva pot?

Pohodniki bodo lahko na 15-kilometrski poti, letos nekoliko spremenjeni med Oslico in Krko, občudovali naravne lepote in bogato kulturno dediščino med Višnjo Goro, Muljavo ter Krko, iz katerih je tudi pisatelj Josip Jurčič črpal navdih za svoje ustvarjanje. Jurčičeva pot je sicer tudi del Krožne poti Prijetno domače, s katero je Občina Ivančna Gorica povezala celo turistično ponudbo v občini.

Na celi poti bo poskrbljeno za zanimive postanke in okrepčilo. Med drugim si bodo lahko pohodniki ogledali razvaline Starega gradu grofov Višnjegorskih, pri hotelu Polževo jih čaka brezplačno okrepčilo, na najvišji točki na 650 metrih nadmorske višine pa si bodo lahko ogledali zanimivo cerkvico Svetega Duha iz 15. stoletja. Vsi pohodniki bodo ta dan imeli prost vstop v rojstno hišo Josipa Jurčiča z muzejem na prostem na Muljavi. Pohodniki z največ kondicije lahko pohod podaljšajo z Muljave do Krke, kjer bodo za njih odprta vrata Krške jame. Pohodnike bodo sprejeli na sedežu Turističnega društva Krka na "Čukovini" pri podružnični šoli Krka. Všečkaj objavo

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!