Logo MojaObčina.si

Ig

JUTRI
18°C
9°C
TOR.
19°C
10°C
6847

Izlet na Marmolado in Col Ombert

V soboto, 22. in v nedeljo, 23. avgusta 2020, smo bili na izletu na Marmolado, Punta Penia (3343 m) in Col Ombert (2670 m), Dolomiti, Italija.

 

Izhodišče: Alba di Canazei (1486 m)

Višinska razlika: ok. 1900 m

Trajanje prvi dan: ok. 11 h

Trajanje drugi dan: ok. 7 h

Pot je bila zelo zahtevna označena pot.

Število udeležencev: 14

Izlet sva vodila planinska vodnika Niko Bertoncelj in pomočnik Edi Tomšič.

 

Izhodišče naše dvodnevne ture je bil Alba di Canazei. Od tod smo se v soboto zjutraj podali proti koči Rifugio Contrin in nadaljevali proti vstopu v ferato Via ferrata Marmolada, ki nas je pripeljala do vršnega pobočja gore. Po osvojenem najvišjem vrhu Dolomitov Punta Penia smo se spustili nazaj po ferati do škrbine Forcella della Marmolada in nižje do koče Rifugio Contrin, kjer smo prenočili. V nedeljo po zajtrku smo se razdelili v dve skupini. Z eno skupino smo se povzpeli na vrh Col Ombert in preko Passo San Nicolo sestopili v smeri Albe di Canazei. Druga skupina je obiskala sirarno na planini Malga Contrin, tam nakupila nekaj dobrot in se spustila nazaj do izhodišča v Albi di Canazei.

 

Niko Bertoncelj

Planinski vodnik PD Krim

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi