Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
12°C
JUTRI
26°C
15°C
Oceni objavo

V četrtek Slovenska bakla na Igu

Vabljeni na dogodek ob sprejemu "Slovenske bakle na poti do Pariza", ki bo v četrtek, 23. 5. 2024 med 16. in 18. uro.
Zbor udeležencev ob 15.40 uri pri Bar pri Konjčku, (Banija 100), Ig, kjer bo sprejem bakle v naši občini. Sledil bo tek po Igu do ploščadi pred Morostigom. Med 16. in 17. uro bo sledil program pred Morostigom
- nastopi plesnih skupin Občine Ig,
- nastop Karate DO klub Ig Shotokan,
- prihod Slovenske bakle ob 16.30
- nagovor predsednika Športne zveze Ig, župana Občine Ig in predstavnika
  Olimpijskega komiteja. 

Po 17. uri odpelje kočija skupaj s športniki, baklo do kolišča na barju. Pri prevzemu bakle bodo sodelovali naši občani; Mitja Petkovšek, olimpijec in svetovni prvak; Matej Kabaj, profesor športne vzgoje, trener karateja, nosilec mojstrskega pasu in dobitnik občinskega priznanja in še kdo....

Nato bo bakla prešla v roke Občine Škofljica.
Potovanje Slovenske bakle si lahko pogledate na povezavi Pariz2024.

 


Oglejte si tudi