Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
8°C
-5°C
PET.
5°C
0°C
2873

Skozi Horjul po novem asfaltu

Sredi novembra so cesto skozi Horjul preplastili in zamenjali kar 20 let star asfalt, ki ga je marsikje že močno načenjal zob časa. Izredno prometen del ceste je bil obremenjen zaradi številnih tovornjakov in strojev, ki so skozi leta uporabe pripeljali do razpok in neravnin. Po posredovanju župana Janka Prebila je občini Horjul uspelo pridobiti izredna sredstva za obnovo asfaltnih plasti, ki niso obremenila občinski proračun. Vzdrževalec regionalne ceste, Gorenjska gradbena družba d.d., se je dela lotil 9. novembra, vse skupaj pa so končali prej kot v enem tednu. Preplastitev regionalne ceste R2-407/1145 je bila izvedena na odseku od vrtca Horjul do križišča z vrhniško cesto pri Metrelu. Dela so obsegala reskanje obstoječe asfaltne plasti, izgradnjo 8 cm grobe nosilne plasti in 4 cm obrabne plasti ter poslikavo talnih označb. Celotna dolžina na novo asfaltirane ceste znaša 520 metrov.

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi