Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
28°C
15°C
JUTRI
31°C
14°C
Deli
2873

Protipoplavni ukrepi na Horjulščici in Šujici uspešno zaključeni

Vodotoki v naši občini so bili na nekaterih mestih močno izpostavljeni ob hudih nalivih. S spremembo OPN v preteklem obdobju pa se je občina zavezala urejanju in sanaciji vodotokov. Po opravljenih nujnih delih na hudournih vodotokih, kar je bilo najpomembnejše, je sledilo urejanje ostalih območij.

Sem sodi tudi  čiščenje vodotoka od mostu čez Horjulščico na Lesnem Brdu pa vse do meje z občino Dobrova - Polhov Gradec, ki ga je letos izvedlo podjetje Hidrotehnik pod nadzorom g. Lampiča. Z deli so začeli že februarja in marca letos, nato pa v dogovoru z ribiči zaradi ribjega drsta počakali do junija. Čiščenje brežin, kar je pomenilo predvsem sekanje podrtega drevja in odstranjevanje vejevja ter debel, ki so se zagozdila ob brežinah in v vodotoku, je potekalo strokovno in pod nadzorom. To tudi pomeni, da ob jesenskih nalivih ne bo prihajalo do zadrževanja vode in poplav. Skupni znesek čiščenja in urejevanja brežin je znašal 20.000 evrov.  Ob tem na občini ugotavljajo, da se je z novo čistilno napravo in kanalizacijskim sistemom izboljšala tudi kakovost vodotokov.

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi