Logo MojaObčina.si
DANES
18°C
14°C
JUTRI
22°C
10°C
Oceni objavo

Obisk Bistre in Menihovega vrta

Otroci skupine Metuljev, Murnov in Čebel smo v mesecu maju, na topel, sončen dan obiskali Bistro. Pripravili so nam različne dejavnosti, razdeljeni v skupine pa smo krožili med njimi. Obiskali smo Menihov vrt, kjer nam je gospa, ki nas je vodila po vrtu, predstavila uporabo zelišč, povedala nekaj zanimivosti o njih, nato pa smo jih lahko okušali in vonjali. Delavnice, ki so jih pripravili v Tehniškem muzeju, so nas popeljale v svet vrtavk. Vrteli smo vrtavke različnih velikosti z različnimi vzorci in barvami ter opazovali, kaj se pri tem dogaja. Nato je vsak otrok izdelal svojo.

V sodelovanju s Planinskim društvom smo opravili sprehod v okolici ob reki Bistri. Spoznavali smo rastline in drevesa, ki uspevajo v bližini reke in si ogledali hribe v bližnji in daljni okolici. Preživeli smo lep in zanimiv dan.

E. M.

Oglejte si tudi