Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
4°C
1°C
JUTRI
8°C
3°C
2873

Horjul ima novo direktorico občinske uprave

Nova direktorica občinske uprave Urška Marolt je nasledila dosedanjo direktorico Mojco Kucler Dolinar in nadaljuje s tradicijo kjer je direktorska vloga zaupana ženskam. Ob podpisu pogodbe je župan Janko Prebil izrazil zadovoljstvo, da bo za zahtevne naloge, ki jih prinašajo aktivnosti v občini skrbela direktorica, ki že ima izkušnje s področja občinske uprave.

Župan je takole komentiral svojo odločitev: 'Z izborom sem zadovoljen saj se je na razpis prijavilo veliko kandidatov. Na razgovor smo povabili tiste, ki so najbolje ustrezali zahtevanim kriterijem. Veseli me, da smo kot občina zanimivi za ljudi iz različnih panog , ki so bili pripravljeni svojo poslovno pot nadaljevati pri nas.  Prišli so iz različnih krajev z različnimi izobrazbami. Lahko rečem, da je izbor potekal korektno v skladu s predpisi. Na koncu sem se odločil da vodilno mesto v občinski upravi zaupam Urški Marolt, ki je izmed vseh prijavljenih kandidatov , poleg ustreznih pogojev, ki jih je narekoval razpis, imela tudi največ izkušenj s podobnim delom , saj je že vrsto let sodelavka na občini. Zelo dobro pa tudi pozna lokalno okolje saj je domačinka. Pozna teren, pozna večino prebivalcev in zato verjamem, da bo uspešna pri svojem delu.' Dela seveda ne bo zmanjkalo saj je občina v obdobju velikih investicij in gradenj. Poleg rednega dela, ki ga ni malo, saj država zahteva veliko sodelovanja in podajanja informacij za razne dokumentacije pa bo prioritetna naloga nove direktorice, da vse projekte, ki smo jih že začeli pripravljati v smislu urejanja dokumentacije ali pa so že v poteku izgradnje, čim prej pripelje do konca.

P.K., foto: Občinski arhiv

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi