Logo MojaObčina.si
JUTRI
8°C
-4°C
SRE.
8°C
-3°C
19333

Pričela se je izgradnja nove povezovalne ceste v Brezju pri Grosupljem

V začetku septembra 2022 se je v Brezju pri Grosupljem pričelo z izgradnjo nove povezovalne ceste. Ta bo v dolžini cca 250 m z izgradnjo 4. kraka krožišča pri Sončnih dvorih povezovala Kadunčevo in Industrijsko cesto, njena izgradnja pa vključuje tudi ureditev komunalne infrastrukture.

Dela lepo potekajo. Do sedaj se je tako že izdelalo traso ceste in cestni ustroj, potrebna pa je bila tudi prestavitev obstoječe struge potoka Bičje. Dela so tako obsegala tudi izkop nove trase struge, v dolžini cca 220 m, in zavarovanje brežin z obojestranskimi kamnitimi zložbami. Na dolvodni strani se je novi jarek navezalo na obstoječo strugo.

Nova povezovalna cesta z voznima pasovoma širine 3,25 m bo sicer imela tudi obojestranska kolesarska pasova širine 1 m ter obojestranska hodnika za pešce širine 1,3 m.

Zgradil se bo tudi nov sistem meteorne kanalizacije, prav tako se bo uredilo odvodnjavanje in cestna razsvetljava.

Jana Roštan

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi