Logo MojaObčina.si
DANES
9°C
3°C
JUTRI
9°C
10°C
Oceni objavo

Gostovanje državne šahovske lige v Grosupljem

Med 22. in 24. septembrom smo  v Družbenem domu Grosuplje gostili najvišjo šahovsko državno člansko ligo. To je najmočnejše in najpomembnejše klubsko tekmovanje pri nas. Udeležuje se ga deset najboljših slovenskih klubov. Na seznamu igralcev je bilo skoraj 30 domačih in tujih velemojstrov. Imela sem to čast, da sem kot domačinka, velemojstrica in mednarodna šahovska sodnica na tem tekmovanju sodila.
 
Z obiskom na otvoritvi sta nas prijetno presenetila župan Občine Grosuplje dr. Peter Verlič ter predsednik Šahovske zveze Slovenije in direktor Slovenskih železnic mag. Dušan Mes. Na prvi šahovnici sta oba odigrala prvo potezo, kot je stara šahovska navada. Novo otvoritev 1. e3 in d5 pa bomo poimenovali kar Grosupeljski gambit.
 
Ana Srebrnič
Foto: Luka Rifelj

Oglejte si tudi