Logo MojaObčina.si

Gornja Radgona

DANES
34°C
18°C
JUTRI
29°C
14°C
8632

GORNJA RADGONA - MESTO SEJMOV IN PENINE

Gornja Radgona - mesto sejmov in penine, leži v severovzhodni Sloveniji in vzdolž reke Mure meji na sosednjo Avstrijo. V občini so po najlepših pobočjih in slemenih goric zasajeni vinogradi, ki vinorodni pokrajini nad Gornjo Radgono dajejo še posebej lep videz. Poseben pečat mu dajeta bogati tradiciji vinogradništva, vinarstva in sejmarstva. Naravne danosti v Gornji Radgoni ponujajo aktivne počitniške programe in športna doživetja v vseh letnih časih: na reki Muri raftanje, jezera ponujajo ribištvo, razviti so kolesarjenje, tenis, pohodništvo. Posebna doživetja nudijo turistične destinacije na Apolonijini poti. Mesto utripa v živahnem utripu kulture in številnih tradicionalnih prireditev (Kresovanje, Piknik v parku, Športaj s Klinko, Dolga noč muzejev, Dnevi odprtih kleti, Dan reke Mure, letna sejma Petrovo in Leopoldovo, strokovne sejemske prireditve (AGRA, GREEN, NATURO, MEGRA...), RAP (Radgonsko poletje), Martinovanje, Pravljično mesto...), ki privabljajo obiskovalce z obeh bregov reke Mure.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi