Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Ponekod bo pihal severozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 9, na Primorskem in na vzhodu do 11 °C.
0°C | 8°C
četrtek, 18.01.2018
-4°C | 8°C
petek, 19.01.2018
2°C | 9°C
sobota, 20.01.2018
-1°C | 8°C
nedelja, 21.01.2018
-2°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 17.1.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tadej Mulec državni prvak, Ljudmila Merčnik, ......


ŠPORT

| |
28.05.2014      21:25
A A

Tadej Mulec državni prvak, Ljudmila Merčnik, Manja Kropf in Gregor Kocmut podprvaki


Minuli vikend je bil za tekmovalce JK Duplek zelo naporen, saj so nastopili kar na treh tekmovanjih. V Ljutomeru na državnem prvenstvu mlajših članov in članic (tekmovalci in tekmovalke do 23 let), na Palijevem memorialu v Ljubljani, uradnem turnirju slovenskega pokala 2014 za starejše dečke in deklice (tekmovalci in tekmovalke do 14 let), ter mlajše kadete in kadetinje (tekmovalci in tekmovalke do 16 let), najmlajši pa so nastopili na turnirju 3. kroga šolske lige.


Tadej Mulec - državni prvak 2014 do 81 kg med mlajšimi člani (foto : Milan Danko)
Tadej Mulec - državni prvak 2014 do 81 kg med mlajšimi člani (foto : Milan Danko)
Deli:

Na državnem prvenstvu  ml. članov in članic v soboto 24. maja se je najbolj izkazal Tadej Mulec, ki je v kategoriji do 81 kg premagal vse nasprotnike in osvojil 1. mesto, zlato medaljo in naslov državnega prvaka za leto 2014 med mlajšimi člani. Ljudmila Merčnik v kategoriji od 48 kg, Manja Kropf v kategoriji do 57 kg in Gregor Kocmut v kategoriji do 90 kg pa so izgubili šele v finalih in tako osvojili 2. mesta, srebrne medalje in naslove državnih podprvakov za leto 2014 med mlajšimi članicami oz. člani.   

 

Prav tako v soboto 24. maja je potekal v večnamenski športni dvorani v Hočah še zadnji krog Šolske judo lige za šolsko leto 2013/2014. Mladi tekmovalci so nastopili v sumo borbah in v spretnostnem poligonu. Tekmovalci JK Duplek so nastopili za svoje šole. Za OŠ Duplek je Sergej Filipić dosegel 1. mesto, Helena Merčnik pa 2. mesto. Za OŠ Duplek – podružnica Zg. Duplek je 1. mesto dosegel Žiga Zemljič. Nil Škerbot je nastopil za OŠ Voličina in zasedel 3. mesto. Helena Merčnik je bila zelo uspešna tudi v spretnostnem poligonu, kjer je med deklicami dosegla najboljši čas in osvojila pokal za najhitrejšo judoistko. Nastopili so tudi tekmovalci OŠ Duplek – podružnica Dvorjane, ki so dodali  še tri 1. mesta in eno tretje (1. mesta so osvojili Mia Miholič, Maruša Tertinek in Tilen Krajnc, 3. mesto pa Tim Grabar). V skupnem seštevku vseh treh krogov šolske judo lige je bila OŠ Duplek skupaj z obema podružnicama (Zg. Duplek in Dvorjane) uvrščena na 3. mesto (nastopale so OŠ iz Maribora in bližnje okolice).

 

V nedeljo 25. maja pa so tekmovalci JK Duplek v starostnih kategorijah U14 in U16 nastopili še na Palijevem memorialu v spomin na preminulega ustanovitelja in trenerja JK Šiška, ter enega izmed začetnikov juda v Sloveniji Slavka BožičaPalija. Zaradi bolezni je bilo odsotnih kar nekaj dupleških tekmovalcev, tako, da so nastopili samo trije in sicer Staš Kokotovič v kategoriji do 38 kg med starejšimi dečki, ter Tajda Senekovič v kategoriji do 52 kg in Lia Ludvik v kategoriji do 57 kg med mlajšimi kadetinjami. Vsi trije so nastopili zelo suvereno, premagali vse nasprotnike in osvojili 1. mesta in zlate medalje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!