Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
13°C
JUTRI
25°C
14°C
Oceni objavo

Do pomoči Rdečega križa preko portala eRK pomoči

Od maja je v uporabi nova aplikacija portal e RK pomoči za uveljavljanje pomoči na Območnem združenju Rdečega križa Novo mesto.

Prosilci iz območja Območnega združenja RKS Novo mesto lahko preko portala zaprosijo za: prehranske pakete, finančno pomoč, donirano hrano, bone za šolske potrebščine, štipendijo za srednješolce in študente, psihosocialno pomoč; prijavijo se lahko tudi na letovanje otrok in počitnikovanje v mobilni hiški v Podzemlju.

Aplikacijo so razvili v okviru projekta MJU, E-RK pomoči, ki poteka od leta 2022 in se zaključuje 30. 6. 2023.

V času projekta so usposabljali uporabnike in prostovoljce za pridobivanje IKT veščin in učili delo z aplikacijo. Za lažjo dostopnost aplikacije so izdali tudi zloženko, portal pa je objavljen tudi na naši spletni strani: novomesto.ozrk.si.

Želijo si, da aplikacijo spozna in uporablja čim več uporabnikov in da jim tako olajšajo dosegljivost pomoči. Ne bodo pa prenehali s sprejemom uporabnikov tudi v pisarni pri strokovni delavki, ki bo tudi naprej dosegljiva v času uradnih ur.

Območno združenje RKS Novo mesto

Oglejte si tudi