Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
20°C
10°C
PET.
18°C
6°C
Deli

Brezmejna lepopisna ustvarjalnost v KUD Kosec

V KUD Kosec smo marca organizirali tečaj kaligrafije, ki ga vodita Nina in Barbara. Brezplačni tečaj je privabil staro in mlado, tako da je nastalo pravo medgeneracijsko sodelovanje. Ob učenju veščin pisanja in vajah lepopisja oz. kaligrafije so tečajniki razvijali koncentracijo in sposobnosti vizualizacije. Ob potezah peresa v določenih smereh so se učili prepoznati detajle posameznih črk in tako razvijali sposobnost pozornosti. Ta veščina ročnega izražanja je posebej primerna za otroke, pa tudi odrasle, ki v svetu, polnem digitalne tehnike, nimajo možnosti krepiti ročnih spretnosti in tako skozi zabavo razvijati sposobnosti osredotočanja misli in predvsem potrpežljivosti. Prav zaradi teh lastnosti se kaligrafija uporablja tudi v terapevtske namene, kot neke vrste meditacija. Zaradi tehničnega izziva, ki ga kaligrafija predstavlja, strokovnjaki trdijo, da se ob učenju te spretnosti razvijata človekov temperament in umirjenost. Mentorici poudarjata, da se izboljšajo sposobnosti opazovanja, subtilnosti, kreativnosti in samostojnosti. Obenem pa je pridobljena veščina dobrodošla in nepogrešljiva pri oblikovanju prazničnih voščilnic, vabil, pohval in priznanj, na katere so lahko tečajniki še posebej ponosni. Marsikateri tečajnik je bil prepričan, da bo ta izziv misija nemogoče. A iz ure v uro vaj je prišel napredek in z veseljem so ugotovili, da se da z dobro voljo vsega naučiti.  Na koncu tečaja so pripravili razstavo izdelkov. Tečajniki so bili tako navdušeni nad vodenjem delavnice, da so Barbaro in Nino prosili, da bi vodili še jesenski nadaljevalni tečaj. Na tem mestu bi se radi zahvalili obema mentoricama, Barbari in Nini, za izredno dobro voden tečaj.

 

KUD Kosec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi