Prvomajske počitnice so za nami
in verjamem, da ste jih mnogi izkoristili za oddih, druženje in prve prave pomladne
dni. V naši občini nas je tudi letos 1. maja prebudila tradicionalna budnica
Godbe Dobrova - Polhov Gradec, ki je s svojo energijo in predanostjo ponovno
povezala številne kraje in ljudi. Iskrena zahvala godbenicam in godbenikom, horjulskim
mažoretkam, pa tudi prostovoljnim gasilcem, ki s svojo podporo in organizacijo
omogočajo, da ta lepa tradicija ostaja živa.
Mesec april je bil na občini zelo
deloven. Podpisanih je bilo več pomembnih pogodb, ki bodo v prihodnjih mesecih
vplivale na razvoj naših krajev in izboljšanje pogojev za življenje v naši
občini. Podpisana je bila pogodba z izvajalcem Adaptacije – vzdrževanje d. o. o.
za izvedbo prenove in razširitev kuhinje ter jedilnice na OŠ Dobrova, prav tako
je bila podpisana pogodba z izvajalcem
Prenova – Gradbenik d. o. o. za izvedbo sanacijskih del na cestnem odseku
Šentjošt–Potok. Z družbo IMP, d. d. je bila podpisana pogodba za izdelavo
projektne dokumentacije za prizidavo vrtca pri OŠ Dobrova, z družbo Vodar d. o. o.
pa pogodba za izdelavo projektne dokumentacije za izvedbo kanalizacije in
ostale infrastrukture v Komaniji.
V maju prehajamo iz faze priprave
v fazo izvedbe. Pričenjamo delo na navezovalnem kanalu Šujica–Dobrova, ki je
eden ključnih infrastrukturnih projektov za izboljšanje komunalne
opremljenosti. Če bo v prihodnjih dneh uspešno podpisana tudi pogodba z
Ministrstvom za naravne vire in prostor, bomo lahko začeli še z izvedbo del v Žerovnikovem
grabnu, na območju Hrastenic ter na odseku Šentjošt–Potok.
V mesecu
maju so bili znani tudi rezultati javnega razpisa za izbor sofinanciranja
investicij v športno infrastrukturo v letu 2026, kjer je naša občina prejela
100.000 EUR sofinancerskih sredstev za sanacijo strehe na OŠ Polhov Gradec, saj
je streha zaradi zadnjega neurja v slabem stanju in potrebna celovite sanacije.
Imeli smo
tudi konstruktiven sestanek s predstavniki KS Polhov Gradec in Župnijo Polhov
Gradec na temo ureditve škarpe ter dostopa pod kaplanijo, izvedbe sanacije plazu
nad OŠ Polhov Gradec, možnosti širitve pokopališča in poti od mrliške vežice do
pokopališča ter ureditve dostopa za invalide, beseda pa je tekla tudi o možnosti
postavitve trgovine in umestitve zdravstvenega doma v Polhovem Gradcu na
zemljišču v lasti župnije.
Na objavljen javni razpis za
izgradnjo Centra Dobrove, v katerem bi bile dejavnosti trgovine, lekarne,
pošte, banke in lokala, žal nismo prejeli nobene ponudbe investitorja, zato se
bo javni razpis v kratkem ponovil. Verjamemo, da bomo imeli jeseni izbranega
investitorja za izgradnjo Centra Dobrove, ki bo projekt izpeljal v dobrobit
vseh občank in občanov.
Pred nami
je mesec, poln dela, pa tudi priložnosti. Verjamem, da bomo z vztrajnostjo,
sodelovanjem in jasnimi cilji nadaljevali pot razvoja, ki našo občino povezuje
in krepi.
Vsem želim prijeten maj, veliko
lepih trenutkov v naravi in uspešen zaključek pomladnega obdobja.
Vaš župan Jure Dolinar



