Od petka, 29. maja, do
nedelje, 31. maja, je v Ljubljani potekalo 16. tradicionalno srečanje
ljubiteljev vesp v organizaciji Vespa kluba Ljubljana. Tridnevno druženje je
privabilo okoli 130 ljubiteljev legendarnih italijanskih skuterjev iz Slovenije
in tudi sosednjih. Letošnje srečanje je bilo še
posebej zanimivo, saj mineva 80 let od začetka proizvodnje prve vespe. Dogodka
so se udeležili ljubitelji vseh generacij, od najmlajših do najstarejših članov
društva. Udeleženci so na srečanje pripeljali skrbno urejene in okrašene vespe,
mnogi pa so izstopali tudi z izvirnimi oblačili in dodatki. Vsak je želel na
svoj način pokazati svojo pripadnost tej priljubljeni znamki.
Program se je začel v petek,
v soboto je sledil osrednji del srečanja, kar predstavlja skupinska vožnja,
dolga približno 90 kilometrov. Kolona vesp se je iz Ljubljane odpravila tudi
skozi občino Dobrova - Polhov Gradec, kjer so se peljali mimo Dobrove, Brezja ter
preko Horjula nadaljevali pot proti Gorenji vasi.
Manca Dolinar



