Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
12°C
JUTRI
26°C
15°C
Oceni objavo

Izvedena bo tehnična posodobitev občinskega prostorskega načrta

Občina Dobrova - Polhov Gradec je s sklepom pričela postopek tehnične posodobitve grafičnega dela občinskega prostorskega načrta (OPN) za območje celotne občine. Tako bomo zagotovili ažurnost in usklajenost grafičnega dela OPN s katastrom nepremičnin. OPN bo opremljen z najnovejšimi podatki, kar bo izboljšalo načrtovanje, lokacijske informacije, uporabo podatkov za odmero nadomestila, natančnost pri vrednotenju nepremičnin in upravljanje s prostorom. Tehnična posodobitev se bo izvedla s samostojnim postopkom sprememb in dopolnitev prostorskega akta in ne bo vključevala novih prostorskih ureditev, niti prejetih pobud občanov za spremembo OPN. V nadaljevanju bo osnutek tehnično posodobljenega OPN objavljen v prostorskem informacijskem sistemu, javnosti pa bo omogočena oddaja predlogov in pripomb na osnutek. Posodobljeni OPN pa bo nato v potrditev predložen občinskemu svetu. Vabljeni k spremljanju občinske spletne strani za najnovejše informacije.

Občina Dobrova - Polhov Gradec

Oglejte si tudi