Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
12°C
0°C
JUTRI
13°C
-2°C
Deli
3075

GLASBA V SRCU ali PELI BOMO

»Iz glasbe prihaja čar, ob katerem se morajo upokojiti vse skrbi in vse bolečine srca,« je že davno tega zapisal William Shakespeare. In več kot dvesto let kasneje se je Richard Wagner »poklonil« glasu z mislijo: »Človeški glas je najstarejše, najpristnejše in najlepše glasbilo…«

 

Danes je dokazano, da glasba in petje (predvsem zborovsko petje) zmanjšujeta stres in izboljšujeta imunski sistem. Predvsem pa je lepota glasbe in petja v tem, da nas lahko v trenutku poneseta v neke druge čase, do posebnih trenutkov v življenju, ki oživijo v spominu.

Zato vse ljubitelje slovenske ljudske pesmi, upokojence in vse, ki imate radi tudi druženje, vabimo na petje slovenskih ljudskih pesmi. Vaje se bodo pričele v četrtek, 23.01.2020, ob 18. uri. Zbor bo pred Gasilskim domom na Dobrovi. Več podrobnosti lahko preberete na spletni strani DU Dobrova – Dobrovčanu.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi