Logo MojaObčina.si
DANES
32°C
22°C
JUTRI
35°C
20°C
Oceni objavo

29. Srečanje družin obrtnikov in podjetnikov v Polhovem Gradcu

Območna obrtno-podjetniška zbornica Ljubljana Vič je 8. junija 2024 že 29. leto zapored organizirala Srečanje družin obrtnikov in podjetnikov, ki je potekalo v Polhovem Gradcu. Dogodek je bil namenjen povezovanju in druženju obrtnikov, podjetnikov ter njihovih družin, ki so v naravnem okolju preživeli nepozaben dan poln veselja, zabave in novih znanj. Druženje se je začelo s tradicionalnim pohodom na Grmado, priljubljeno pohodniško destinacijo. Ljubitelji narave in pohodništva so se zbrali v jutranjih urah, in se podali na sproščujoč sprehod skozi naravo.  Po vrnitvi s pohoda je na Setnici sledila obrtniška maša, kjer so se zbrani poklonili delu in tradiciji obrti v Sloveniji.  Duhovnik je v svojem nagovoru izpostavil pomen dela in prizadevanj vseh obrtnikov ter podjetnikov, ki s svojim trudom bogatijo slovensko gospodarstvo in kulturo. Popoldanski del dneva je bil namenjen predvsem družinskim aktivnostim. Otroci so uživali v poslikavi obrazov in čarobni predstavi Čebelici Tinka in Tonka, ki sta jih navdušili s svojo igrivostjo in prisrčnostjo. Mladi udeleženci so se lahko pridružili Akademiji Kaleo, kjer so skozi različne delavnice in igre spoznavali veščine podjetništva in obrtništva. Akademija je bila odlična priložnost za razvijanje ustvarjalnosti, inovativnosti in podjetniškega duha pri mladih, ki so skozi praktične delavnice spoznavali, kako lahko svoje ideje preoblikujejo v konkretne izdelke ali storitve. Medtem ko so se najmlajši zabavali, so odrasli preizkusili svoje moči v balinarskem turnirju. Balinanje, ki je med obrtniki in podjetniki zelo priljubljeno, je poskrbelo za prijetno tekmovalno vzdušje in priložnost za druženje ter sklepanje novih prijateljstev. Večerne ure so bile posvečene zabavi, za katero je poskrbel priljubljeni ženski ansambel CHICAS. Njihova energična glasba je dvignila razpoloženje in poskrbela za ples in petje vse do poznih ur.  Dogodek je z nagovorom počastil tudi predsednik Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije Blaž Cvar, ki je skupaj s predsednikom Območne obrtno-podjetniške zbornice Ljubljana Vič izpostavil pomen povezovanja, sodelovanja in podpore med obrtniki in podjetniki. V svojem govoru je poudaril, kako pomembno je, da se obrtniki in podjetniki povezujejo ter med seboj delijo znanje, izkušnje in ideje, saj je to ključno za nadaljnji razvoj in rast obrtništva in podjetništva v Sloveniji. Poleg številnih aktivnosti so bile postavljene tudi stojnice, kjer so se predstavljali lokalni obrtniki in podjetniki. Stojnice so bile prava paša za oči, saj so ponujale pester nabor izdelkov – od ročno izdelanega nakita in umetnin, do okusnih domačih dobrot. Obiskovalci so imeli priložnost spoznati različne obrti, se pogovoriti z mojstri in celo preizkusiti nekatere njihove izdelke. Poudarek je bil na kakovosti, inovativnosti in unikatnosti, kar je dodatno obogatilo dogodek in prispevalo k promociji lokalnega obrtništva in podjetništva. Srečanje družin obrtnikov in podjetnikov v Polhovem Gradcu je ponovno dokazalo, kako pomembno je druženje in povezovanje v obrtniški in podjetniški skupnosti. Dogodek je bil poln veselja, smeha, novih znanj in prijateljskih vezi. Udeleženci so se domov vrnili s številnimi lepimi spomini in obljubo, da se prihodnje leto zopet srečajo in nadaljujejo to čudovito tradicijo. Vabljeni, da se nam pridružite prihodnje leto na jubilejnem 30. Srečanju obrtnikov in podjetnikov, kjer bomo skupaj ustvarjali nove spomine in krepili vezi v naši skupnosti pa so še dodali iz Območno-obrtne podjetniške zbornice.

Oglejte si tudi