Logo MojaObčina.si

Novo mesto

JUTRI
24°C
5°C
TOR.
13°C
9°C
Deli
98

Nadaljevanje del na Glavnem trgu

Izvajalec prenove mestnega jedra v teh dneh nadaljuje z delom. V ponedeljek, 14. januarja, bo tako ponovno zaprto križišče Kastelčeve in Rozmanove ulice, kjer bodo potekala dela na kanalizacijski in vodovodni infrastrukturi. Zapora bo vzpostavljena ob 8. uri zjutraj in bo predvidoma trajala 14 dni. Zaradi nadaljnje izvedbe gradbenih del še naprej ostaja zaprt zaključek Glavnega trga in začetek Rozmanove. Asfaltiranje tega odseka je predvideno konec februarja ali v začetku marca.

Prometni režim na Glavnem trgu do končanja vseh del predvidoma ostaja nespremenjen. Promet tako poteka izključno iz Prešernovega trga na Florijanov trg, od tam pa preko Sokolske ulice na Kandijski most. Za stanovalce zalednih ulic je možen izvoz iz Jenkove in Detelove po Dilančevi ulici v smeri Šolske. Na Mestni občina Novo mesto ob tem poudarjamo pripravljenost za zaprtje celotnega trga za avtomobilski promet, ob predpostavki širokega konsenza stanovalcev, podjetnikov in uporabnikov mestnega jedra.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi