Logo MojaObčina.si

Laško

JUTRI
26°C
9°C
ČE.
24°C
5°C
1330

Mednarodna konferenca Manjšinske zgodbe: Evropske perspektive in učne priložnosti

Kulturno izobraževalni Zavod Burja iz Rimskih Toplic v sodelovanju z Občino Laško organizira mednarodno konferenco Manjšinske zgodbe: Evropske perspektive in učne priložnosti, ki je sofinancirana s strani Evropske komisije v sklopu programa Evropa za državljane.
Konferenca je namenjena spodbujanju večje vloge državljanov pri oblikovanju ključnih razvojnih odločitev na ravni EU. Potekala bo v sodelovanju z različnimi priseljenskimi organizacijami in manjšinskimi pripadniki ter strokovnjaki in predstavniki lokalnih in nacionalnih organov, ki bodo razpravljali o manjšinskih težavah tako v Sloveniji kot tudi na ravni EU. Program konference, ki bo od 23. do 25. maja v Rimskih Toplicah, Laškem in Celju, bo vključeval izmenjavo izkušenj in praks na področju vključevanja manjšin v družbeno, kulturno in politično življenje v različnih evropskih državah. Na delavnicah bodo udeleženci razpravljali o inovativnih in integriranih pristopih v formalnem in neformalnem izobraževanju s ciljem doseganja večje socialne vključenosti in enakosti.
 Povezava na spletno stran Zavoda Burje in projekta Manjšinske zgodbe

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi