Logo MojaObčina.si
DANES
2°C
0°C
JUTRI
3°C
-4°C
2294

Načrt javne razsvetljave občine Cirkulane

Občina Cirkulane je leta 2011 vzpostavila sistem vodenja katastra javne razsvetljave. V katastru javne razsvetljave je bilo zabeleženih 110 svetilk javne razsvetljave. V naslednjih letih so bile izvedene določene spremembe, zamenjave in dograditve omrežja javne razsvetljave. Zadnje zabeleženo stanje svetilk v zbirnem katastru javne razsvetljave je bilo 110 svetilk.


V letu 2022 je občina Cirkulane aktivno pristopila k ureditvi stanja na področju javne razsvetljave, tako ureditvi zbirnega katastra javne razsvetljave, kot tudi k izdelavi dokumenta Načrt javne razsvetljave Občine Cirkulane. V juliju 2022 se je izvedlo terensko snemanje objektov javne razsvetljave, tako prižigališč kot tudi svetilk javne razsvetljave. Poleg vzpostavitve novega katastra za potrebe zbirnega katastra GJI so se hkrati popisale tudi ostale tehnične lastnosti nameščenih svetilk in terenski posnetek prižigališč javne razsvetljave. Tako je bilo ob popisu javne razsvetljave 2022 v občini nameščeno 179 svetilk za potrebe javne razsvetljave nameščenih na 179 kandelabrih, od tega je 11 solarnih svetilk. Skupna moč svetilk je 5,430 kW in se napajajo iz 10 prižigališč. Na območju občine je nameščenih tudi 33 reflektorjev za osvetlitev igrišč in rekreacijskih površin in 10 reflektorjev za osvetlitev cerkvenih objektov. Vse nameščene svetilke uporabljajo LED tehnologijo. 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi