Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 18.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, izjemoma lahko nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
15°C | 28°C
sreda, 19.09.2018
15°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Ne pozabimo na ptice in druge prezeble ......


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, ONESNAŽENJA IN NESREČE Z NEVARNIMI SNOVMI

| |
08.12.2017      9:31
A A

Ne pozabimo na ptice in druge prezeble živali!


Ob novoletnih praznikih se žal tudi v naših krajih bliska in grmi, kot na frontah po svetu. Očitno si morajo storilci tudi na ta način podoživeti konec leta kot sodni dan in konec sveta. Žal pa pri tem ne pomislijo, da je to prav zaradi njihove neobzirnosti, lahko res usodni dan za prezeble in sestradane živali v naravi, ki še težje prenašajo zimsko lakoto in mraz, tudi zaradi naše neodgovorne malomarnosti.


Deli:

V sedanjem, po zaslugi egoistične večine v družbi, razosebljenem materialističnem svetu, ima žal res vedno manj  ljudi še ohranjen in izostren čut za ravnovesje, tako med ljudmi, kot tudi med vsemi deležniki stvarstva. Zato je prav, da na primeren način in vsak po svoje pomagamo prezeblim živalim, da lažje preživijo zimske mesece, saj so zaradi človeške malomarnosti, kjub napredku komunalne infrastrukture, še vedno s strupi onesnaženi skoraj vsi vodotoki ter zaradi poplav tudi vse poplavne površine. Prav tako zaradi človeške malomarnosti pa je podobno onesnažen tudi zrak in posledično tudi vse drugo.

Da bi se uprli tej za vse škodljivi usmerjenosti, smo se že pred 27. leti, ob nastanku Projekta prenove naselij in izboljšanja zaupanja med vsemi ljudmi, dogovorili tudi, da pozimi namesto raket, petard, ...alkohola in drugih mamil ter preobsežnih daril, raje namenimo denar za krmo, s katero pomagamo divjadi, da lažje preživi zimo.

Namen tega prispevka je torej vabilo, da bi se tudi vi nam,esto izzivanja hudega, raje odločali za medsebojno pomoč, ki naj doseže tudi tiste, ki so nam manj priljubljeni in seveda tudi vse druge šibkejše člene stvarstva ter tako prispevali k večjemu trajnemu ravnovesju v vašem bivanjskem okolju.

 

Želimo vam dobro  pripravo na praznike in vse dobro v letu 2018.

.   

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.