Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
27°C
15°C
JUTRI
24°C
13°C
5808

Podpis pogodbe z izvajalcem v projektu »Odvajanje in čiščenje odpadne vode v porečju Ljubljanice – občina Brezovica«

Podpis pogodbe med Občino Brezovica ter izvajalcem del Komunalne gradnje d. o. o., je potekal v petek, 28. januarja 2022 v Modri dvorani na Brezovici. Glavni namen tega projekta je zgraditi manjkajočo kanalizacijo v naseljih Brezovica pri Ljubljani, Vnanje Gorice in Žabnica. Vrednost gradnje projekta znaša 8.310.684,76 EUR brez DDV in ga delno financira Republika Slovenija, delno Kohezijski sklad Evropske unije, delno pa bodo stroške pokrili iz občinskega proračuna Občine Brezovica.

Podžupan Marko Čuden: »S to investicijo bo občina zagotovila 98% pokritost priključitve na kanalizacijo na področju občine, kjer presegamo več kot 2000 populacijskih enot. Danes podpisujemo pogodbo z izvajalcem gradbenih del, podjetjem Komunalne gradnje d. o. o.«

Župan občine Brezovica Metod Ropret je zbrane nagovoril: »Danes prehajamo v sklepno fazo štirinajst let dolgega obdobja, na začetku katerega smo sprejeli odločitev, da kot ključno prioriteto v samem razvoju postavimo skrb za okolje in s tem povezano izgradnjo infrastrukture, ki je nujna. Nenazadnje ležimo v osrednjem območju Krajinskega parka Ljubljansko barje, na vodovarstvenem in vodonosnem področju in odločitev se je nakazovala sama po sebi. Ogromno energije in sredstev je bilo namenjenih v tem obdobju in zanimivo je to, da smo začeli brez enega samega metra kanalizacijskega omrežja, sedaj pa se približujemo številki 100 kilometrov kanalizacijskega omrežja. Ob tem smo razvijali in obnavljali tudi ostalo infrastrukturo. Pogodba, ki jo danes podpisujemo, je težka približno 10 milijonov z vključenim DDV-jem.  Javni holding Ljubljana, katerega del smo, pomembno razbremenjuje in olajšuje delež občine v tej finančni konstrukciji.« Za konec se je vsem iskreno zahvalil in dodal: »Z vsem, kar ste nam pridobili, bomo ravnali zelo skrbno.«

Minister za razvoj in evropsko kohezijsko politiko Zvone Černač je poudaril: »Projekti vodooskrbe in prečiščevanja odpadnih voda niso pomembni samo zaradi splošne komunalne ureditve, so pomemben del tudi pri ohranjanju pitne vode in naravnih virov. Imamo strateško surovino prihodnjega tisočletja – in to je pitna voda. Tega se vsi dobro zavedamo. Slovenija je izjemno bogata z vodnimi viri. Izjemno smo  zavezani k ohranjanju narave in biotske raznovrstnosti  na vseh področjih.«

Pred podpisom pogodbe je direktor podjetja Komunalne gradnje d. o. o. Viktor Dolinšek dodal: »V zadnjem času se čuti veliko aktivnosti na strani države in občin, s tem pa se takšni projekti začnejo tudi odvijati. Zahvaljujem se vam za zaupanje.«

Eva Povirk

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi