Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, le ponekod občasno zmerno oblačno. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
16°C | 27°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 24°C
petek, 16.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura Umetnost

21. Ex Tempore Breza


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, UMETNOST

| |
24.10.2016      9:39
A A

21. Ex Tempore Breza


Ob občinskem prazniku je tudi letos potekal slikarski simpozij Ex Tempore Breza 2016, ki ga prireja občina Brezovica skupaj z Društvom likovnikov Ljubljana. Sklepna prireditev z razstavo del in podelitvijo priznanj ter nagrad je potekala v prostorih gasilskega doma na Brezovici, v petek, 21. oktobra. Letos se je za sodelovanje odločilo kar 29 udeležencev, ki so se potegovali za prve tri nagrade. Člani strokovne komisije pri ocenjevanju niso imeli lahke naloge.


Deli:

Rdeča nit letošnjega slikarskega simpozija Ex Tempore Breza je bila »Vnanje Gorice z okolico«. Izmed 29 del je morala strokovna komisija izbrati tri najboljša dela, katerih avtorji so prejeli tudi denarno nagrado, ter dobitnike priznanj. Predsednik komisije Janez Kovačič pravi: »V vseh enaindvajsetih letih je udeležba naraščala in padala, vendar je kvaliteta čedalje boljša.« Slikarji so letos ustvarjali v različnih slikarskih tehnikah od prevladujočega olja na platnu in akrila vse do akvarela.

»Tisti slikarji, ki imamo včasih krizo, moramo pogledati rešitve, ki jih nakažejo otroci. Otrok odpre dušo in izlije vsa čustva na papir.« Tako je Kovačič pokomentiral razstavo slik otrok iz Brezovškega vrtca, ki so ustvarjali v svojem »EX Temporu.« Komisija si je ogledala tudi njihove slike in bila zelo navdušena, zato jim je izrazila posebno zahvalo.

Kovačič je poudaril tudi to, da se je tričlanska komisija enotno odločila za prve tri nagrade. Slika z naslovom »Meglice na Barju« je prepričala komisijo, da je avtorica Branka Hauptman prejela prvo nagrado. Drugo mesto je zasedla slika »Klepet v marketu,« ki jo je naslikal Vinko Bogataj. Tretjo nagrado za sliko z naslovom »Jesen v Vnanjih Goricah« je prejela Marija Strnad. Sodelujočim je čestital in se zahvalil tudi župan Metod Ropret, ki spodbuja umetnike in si želi, da bi se še naprej udeleževali slikarskega simpozija Ex Tempore Breza, kjer na platnih prikažejo utrinke naše občine.

Pri organizaciji dogodka in povezovanju prireditve je pomagal Mešani pevski zbor kulturnega društva Rakitna. Po uradnem programu in podelitvi še sedmih priznanj, poleg prvih treh nagrad, je sledilo prijetno druženje ob ogledu celotne razstave slik.

Eva Povirk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.08.2018
Danes ni dogodkov.
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC
18.08.201 | Šport
Triglav
22.08.2018 | Družabni dogodki
FISH PIKNIK Z ANSAMBLOM HEC

Bodite prvi pri oddaji mnenja.