Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 25.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne oblačno, dež bo do sredine dneva večinoma ponehal. Popoldne se bo delno zjasnilo, lahko še nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 20, na Primorskem ob šibki burji do 24 °C.
13°C | 22°C
torek, 24.06.2018
12°C | 22°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 24°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 24°C
petek, 28.06.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 25.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pismo g. Šlibarja ob mesecu hvaležnosti 2017...


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, UMETNOST

| |
05.11.2017      20:59
A A

Pismo g. Šlibarja ob mesecu hvaležnosti 2017


Župnija Brezovica je tako velika, da so k nam prihajali odlični pomočniki, ki so prav tako, kot domači duhovniki naredili veliko dobrega ne le za naše prednike, pač pa tudi za Domovino Slovenijo. Ko pomislimo nanje, se hitro spomnimo, na primer pisatelja g. Janeza Jalna, slovenskega leksikografa g. Marijana Smolika, profesorja dr. Stanka Janežiča... in policijskega kurata g. Janka Novaka in mnogih drugih. Občasno nas obiščejo tudi drugi zanimivi in duhovno bogati gospodje. Ob letošnji zahvalni nedelji in zahvalnem mesecu novembru pa se nas je spomnil tudi nekdanji bolniški župnik v Ljubljani monsinjor g. Miro Šlibar, ki je sedaj odgovoren za Medškofijski odbor za pastoralo zdravja in je tudi tudi organizator romanj v Lurd in še vedno rad pride tudi k nam. Poslal nam je pismo, ki ga povzemam v nadaljevanju:


Na pogovoru 2. Antonovega večera z gostjo Tanjo Repič Slavič.
Na pogovoru 2. Antonovega večera z gostjo Tanjo Repič Slavič.
Deli:

Drage dobrotnice in dobrotniki, iskreno sem vam hvaležen za bližino duhovnikom, ki redno ali občasno prihajamo v vaše župnijsko občestvo in vso pomoč, ki jo namenjate lepšemu bogoslužju. Vedno se pri vas lepo počutim, tako v Vnanjih Goricah, na Logu in na Brezovici. Bog vam povrni za vse.

Podobno vesel sem pa tudi vaše pozornosti, do ljudi v stiski in do ostarelih in bolnih. Zato predlagam, da bi zapisano povabilo viselo na oglasnih deskah, bilo objavljeno v oznanilih in bi to besedilo včasih izrekli tudi v prošnjah vernikov:

 

Dobri Bog, razsvetljuj nas, da bomo starejšim, bolnim in umirajočim preskrbeli prejem zakramentov – spovedi, maziljenja in obhajila, ki jih bodo utrdili v krščanski veri, zaupanju v Božje varstvo, sprejemanju in darovanju trpljenja za odrešenje vseh ljudi!

 

Če ste vi ali kdo od vaših na zdravljenju v Kliničnem centru ali na Onkološkem inštitutu v Ljubljani, pokličite duhovnika na GSM 041 613 378. Če pa ste na rehabilitaciji v Soči, pokličite na GSM 031 613 378 ali domačega duhovnika.

 

V mesecu novembru, ki je pri vas že 27. leto tudi mesec hvaležnosti, pa bi lahko kje zapisali tudi deset koristnih nasvetov neznanega avtorja svojcem, ki spremljajo bolnike in umirajoče.

 

- Vse uredi tako, da umrem v domači okolici.

- Bodi ob meni ob umiranju. Prehod v smrt je daljši, kot misliš. Slišim, čeprav molčim in imam zaprte oči.

- Povej mi, da boste zmogli živeti brez mene. Bodi pogumen in sprejmi resnico o slovesu.

– Vlivaj mi optimizem s kratkimi citati iz Svetega pisma. Če slabo slišim, mi povej na uho.

– Drži me za roko. Obriši mi pot s čela. Ostani ob meni. To je zakrament umiranja. Če govorijo le znamenja, jih pusti govoriti.

– Veliko se boš naučil ob mojem umiranju. Moli ob meni. Ne jezi se na Boga in ga ne obtožuj. Kmalu ga bom gledal iz obličja v obličje. Nekoč bo tudi tebi to podarjeno.

 – Ne skrbi preveč za osmrtnico, tudi stroški ob pogrebu naj te ne vznemirjajo preveč.

 – Ne žaluj preveč za menoj. Mnogo žalovanj na svetu je samo druga stran naše nevere.

 – Ohrani kot dediščino, kar smo lepega skupaj doživeli. Živi odslej svoje življenje malo bolj zavestno, kot pred mojo smrtjo. Lepše, zrelejše in globlje bo, bolj ponotranjeno in bolj veselo, kot je bilo prej, pred mojo zadnjo uro, ki je moja prva.

 

Ne na koncu se vam še posebej zahvaljujem za posnetke sv. maše, ki je bila  19. julija 2017 ob 6.45. v lurški votlini. Vesel sem, da lahko ta posnetek vidi vsak, ki v iskalnik vpiše: POZDRAV IZ LURDA.

 

1. del:

2. del:

3. del:

 

Po končanem vsakoletnem romanju v Lurd z bolniki, invalidi, starejšimi in drugimi, smo posnetkov veseli udeleženci romanja, in seveda tudi svojci in vsi drugi prijatelji Lurda.

Naša velika želja je, da bi se lahko udeležili romanja v Lurd, ki bo prihodnje leto od 17. do 22. junija 2018.

 

 

Majhna  deklica se je zvečer sprehajala z očetom. Gledala je v zvezde. Očarale so jo, a tega ni povedala. Ko jo je oče vprašal, o čem razmišlja, je dekletce odgovorilo: »Če je že spodnja stran nebes tako lepa, kako lepa mora biti šele ona druga. Tam je mama in vem, kako rada ima lepe kraje.« Otrok, ki je hodil globoko zamišljen v ozvezdje, je tisti trenutek pomagal očetu na težki poti k Bogu.

                                                           (Drobne zgodbe za dušo, 143)

 

 

»VSE, KAR JE ZAJETO V LJUBEZEN, NE UMRJE,

ampak ostane za večno življenje, ker ljubezen nikoli ne mine.« (p. M. Rupnik)

 

K nam so med drugimi prihajali tudi:

pisatelj g. Janez Jalen,

slovenski leksikograf g. Marijan Smolik   

policijski kurat g. Janko Novak   

  

Nekdanji bolniški župnik v Ljubljani monsinjor g. Miro Šlibar, ki je sedaj odgovoren za Medškofijski odbor za pastoralo zdravja in je tudi tudi organizator romanj v Lurd, vse lepo pozdravlja in želi vsem veliko Blagoslova tudi v naprej.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 17
Izšla: 25.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
30.06.201 | Šport
Škrlatica in Razor
01.07.201 | Šport
Mednarodna regata deblakov na Špici v Ljubljani
01.07. - 06.07.2018 | Družabni dogodki
Oratorij 2018
04.07.201 | Šport
Raduha
30.06.201 | Šport
Škrlatica in Razor
01.07.201 | Šport
Mednarodna regata deblakov na Špici v Ljubljani
01.07. - 06.07.2018 | Družabni dogodki
Oratorij 2018
04.07.201 | Šport
Raduha

Bodite prvi pri oddaji mnenja.